کد خبر: 565755 A

نمایشگاه آثار جانبازان شیمیایی کشورمان در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه هلند برگزار شد.

به گزارش ایلنا، همزمان با برگزاری بیست و دومین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی در مقر سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه هلند، جانبازان شیمیایی کشورمان نمایشگاهی از آثار خود با پیام منع تولید و کاربرد سلاح‌های شیمیایی در حاشیه این کنفرانس برگزار کردند.

نمایشگاه جانبازان شیمیایی کشورمان مورد توجه میهمانان عالی‌رتبه، سفرا و دیپلمات‌های شرکت‌کننده در کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی قرار گرفت و تعداد بسیاری از  آن بازدید کردند.

احمد اوزومجو، مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیائی نیز از این نمایشگاه بازدید کرد.

در این بازدید که غلامحسین دهقانی مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه و علیرضا جهانگیری سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاحهای شیمیایی حضور داشتند، مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی با خالقان و طراحان آثار هنری موجود در این نمایشگاه گفت‌وگو کرد.

در این نمایشگاه آثاری از موزه صلح تهران، جانبازان شیمیایی سردشت و انجمن دفاع از قربانیان سلاح‌های شیمیائی استان فارس به نمایش درآمده است.

آثار نمایشگاه موزه صلح تهران در بیست و دومین اجلاس سالانه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی از بین ۱۵۴ اثر از ۱۰۰ هنرمند جوان کشورمان که از سراسر ایران ارسال شده است، انتخاب شده و از میان آثار ارسالی ۱۸ اثر از ۱۸ هنرمند توسط هیات داوران و اساتید دانشگاه هنر تهران برگزیده شده و در این نمایشگاه با عنوان «بوی بادام» به نمایش درآمده است.

سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر