کد خبر: 577713 A

شمخانی:

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: عربستان به خاطر دخالت‌هایی که در ایران می‌‌کند پاسخ محکمی دریافت خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، علی شمخانی در گفت‌وگویی گفت: دشمنی آمریکا و به ویژه دونالد ترامپ در این مرحله دشمنی غیرقابل تصوری برای ما نیست و دلایل این مساله کاملاً برای ما روشن است. در واقع آمریکا هرچه در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) کاشته بود به شکل کامل از دست داد و به قول خودشان بیش از دو تریلیون دلار هزینه کردند اما امروز شما ببینید افغانستان، عراق، سوریه و لبنان چه وضعی دارند. شما ببینید هم‌‌پیمانان آمریکا در چه وضعی به سر می‌‌برند، پس طبیعی است که با ما دشمنی کنند.

مشکلات اقتصادی تنها مختص ایران نیست

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی تنها مختص ایران نیست، اظهار داشت: شما ببینید کجای جهان مشکل ندارد، ترامپ برای حل مشکلات اقتصادی خود ۴۰۰ میلیارد دلار در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) درو می‌‌کند و با به راه انداختن رقابت میان کشورهای منطقه، این کشورها را غارت می‌‌کند تا اینکه چرخ اقتصادی خودش را به گردش در بیاورد.

مشکلات اقتصادی ایران ناشی از جنگ، تحریم و برخی نقاط ضعف مدیریتی است

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: همانطور که در آمریکا مشکلات اقتصادی وجود دارد در ایران نیز مشکلات اقتصادی هست مشکلاتی که ناشی از جنگ، تحریم و برخی نقاط ضعف مدیریتی ما است، ما به اینها واقف هستیم و می‌‌دانستیم که این مسائل به طور قطعی و به صورت طبیعی می‌‌تواند مورد سوال مردم واقع شود. 

شمخانی ادامه داد: از جمله دلایل داخلی این اعتراض‌‌های خیابانی نارضایتی بخشی از مردم ایران از وضعیت اقتصادی بود. یکی دیگر از دلایل داخلی اعتراض‌ها نارضایتی ملت از رفتار رسانه‌های داخلی بود. 

هشتگ‌ها درخصوص ایران از آمریکا، انگلیس و عربستان به راه افتاده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: من گفتم که این اینترنت و هشتگ‌‌ها در واقع یک جنگ نیابتی علیه ملت ایران است. بر اساس بررسی‌‌های صورت گرفته شاید ۲۷ درصد از هشتگ‌هایی که جدیداً به راه افتاده متعلق به سعودی‌‌ها است. البته این هشتگ‌ها متعلق به مردم سعودی نیست بلکه دولت سعودی یعنی دولت محمد بن سلمان این هشتگ‌ها را به راه می‌‌اندازد و عوامل اجرایی این کار اسرائیلی و غربی هستند. هشتگ‌هایی که درخصوص اوضاع ایران راه افتاده از آمریکا، انگلیس و عربستان به راه افتاده است.

سعودی‌‌ها از ایران پاسخ مناسبی دریافت خواهند کرد

شمخانی اضافه کرد: همانطور که اشاره کردید آنها یک سازمان درست کرده‌‌‌اند و افرادی از خارج از سعودی برای اداره این سازمان آورده‌اند چون سعودی‌‌ها خودشان چنین توانی را ندارند. همچنین منافقین نیز مسلماً ابزارها و پیاده نظام این سازمان هستند. مسلماً سعودی‌‌ها از ایران پاسخ مناسبی دریافت خواهند کرد و از جایی که نخواهند فهمید این پاسخ را دریافت خواهند کرد. خاندان حاکم بر سعودی به خوبی خطر پاسخ ما را می‌‌داند.

دشمنی ملت ایران علیه خاندان حاکم بر عربستان ناشی از طرز رفتار آنها است

وی با تاکید بر اینکه سعودی نمی‌‌تواند با مداخله در ایران و تحریک ملت هوشیار ایران بر زیان‌هایی که در یمن کرده است سرپوش بگذارد، تصریح کرد: حساسیت ملت ایران نسبت به مداخله سعودی در امور ایران بیش از حساسیت‌‌‌‌شان نسبت به مداخله‌گری‌‌های ترامپ است. ما هیچ وقت نمی‌‌خواستیم که ملت ایران تا این اندازه نسبت به خاندان حاکم بر عربستان دشمنی داشته باشد اما دشمنی ملت ایران علیه خاندان حاکم بر عربستان ناشی از طرز رفتار آنها است.

آنچه در ایران رخ داده  طی چند روز پایان می‌‌یابد

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی که با المیادین گفت‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه دشمنی غرب با ایران یک دشمنی احمقانه است، خاطرنشان کرد: برخی کشورها فهمیده‌‌اند که منافعی در خلیج فارس دارند. هدف از دخالت خارجی سازمان یافته این است که جلوی پیشرفت ایران گرفته شود. بیگانگان می‌‌خواهند حرکت رو به جلوی ایران را از داخل برهم بزنند. 

شمخانی افزود: آنچه در ایران رخ داده است طی چند روز پایان می‌‌یابد و جای هیچگونه نگرانی در این باره نیست.

علی شمخانی تجمعات مردمی تجمع مردم اعتراضات مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر