کد خبر: 577752 A

مازنی در نامه‌ای به وزیر کشور؛

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس در نامه‌ای به وزیر کشور به طرح سوالاتی درباره علل عدم صدور مجوز برای راهپیمایی‌های مسالت‌آمیز پرداخت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، حجت‌الاسلام احمد مازنی در نامه‌ای خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نسبت به عدم صدور مجوز برای راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز در چارچوب قانون واکنش نشان داد و سوالاتی در این رابطه مطرح کرد.

در متن این نامه که برای انتشار در اختیار ایلنا قرار گرفته، آمده است:

جناب آقای رحمانی فضلی

وزیر محترم کشور

با سلام و تحیت

در مورد تجمعات و تظاهرات غیرقانونی  روزهای اخیر در شهرهای مختلف ایران اظهارنظرهای گوناگونی صورت گرفت، اما یکی از این نظرات که عمدتاً از سوی مسولان بیان شده، تاکید بر اعتراض و پیگیری مطالبات از طرق قانونی است.

اینجانب به‌عنوان نماینده ملت از جنابعالی می‌پرسم اولاً در اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی که تظاهرات و راهپیمایی بدون حمل سلاح و غیرمخل به مبانی اسلام را آزاد و به نوعی حق مردم می‌داند، چه اقداماتی ازسوی دولت به‌ویژه وزارت کشور انجام شده است؟!

ثانیاً اگر همین مردم معترض بخواهند مجوز برگزاری تجمع و یا راهپیمایی دریافت کنند، چه سازوکاری برای صدور مجوز برای آن‌ها پیش‌بینی شده و چگونه می‌توانند درخواست مجوز کنند؟!

ثالثاً محدوده آزادی بیان و آزادی پس از بیان برای کسانی که می‌خواهند مجوز تجمع یا راهپیمایی دریافت کنند را برای آگاهی مردم تعریف کنید، تا مردم بدانند آیا می‌توانند با مجوز صادره ازسوی شما بدون نگرانی از پیامدهای ناشی از انجام یک عمل قانونی برنامه اعتراضی خود را اجرا و به زندگی عادی خویش به‌عنوان یک شهروند ایرانی ادامه دهند؟!

همچنین آیا مجوز صادره از سوی شما برای سایر مقامات، از جمله مقامات قضایی اعتبار دارد یا خیر؟!

و نیز آیا قادر به جلوگیری از مداخله اشخاص و گروه‌های غیرمسئول در برگزاری تجمع یا راهپیمایی قانونی هستید؟!

photo_۲۰۱۸-۰۱-۰۲_۱۲-۴۲-۴۱

وزیر کشور احمد مازنی عبدالرضا رحمانى فضلى
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر