کد خبر: 577997 A

تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر درگیری و دستگیری افراد در تهران منتشر نشده است و به نظر می‌آید تهران همانند دیروز، روزی آرام و بدون درگیری را تجربه کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، خیابان و میدان انقلاب اسلامی امروز هرچند روزی پر از رفت و آمد و ترافیک را تجربه کرد اما آرام‌ترین روز هم از نظر حضور معترضان و هم از نظر حضور نیروهای امنیتی و پلیس را پشت سر گذاشت و بار دیگر شاهد آرامشی نسبی بود.

با آنکه همانند دیروز نیروهای یگان ویژه پلیس در حد فاصل میدان انقلاب اسلامی تا میدان فردوسی و بالاخص خیابان فخررازی تا ابوریحان حضور داشتند، اما آنچه مشهود است کاهش چشم‌گیر نیروهای امنیتی و بالاخص نیروهای موسوم به لباس شخصی است به گونه‌ای که براساس مشاهدات عینی خبرنگار ایلنا در سراسر خیابان انقلاب تنها در خیابان فخررازی و آن هم در حد فاصل خیابان شهدای ژاندارمری تا خیابان انقلاب اسلامی تا حدودی از این نیروها حضور داشتند.

با این وجود، همچنان مقابل دانشگاه تهران شاهد تجمع حدود ۳۰ تا ۵۰ نفر از نیروهای یگان ویژه و لباس شخصی بود. همانند روز دوشنبه، دیگر نه خبری از تجمع در داخل دانشگاه تهران و در مقابل نرده‌ها بود و نه دیگر دانشجویی حضور داشت که تکیه داده بر دیوارهای دانشکده هنرهای زیبا بخواهد به حالت بی‌تفاوت نظاره‌گر تحولات بیرونی و رفت و آمدها باشد.

مغازه‌ها و کسبه‌های مقابل دانشگاه تهران هم روزی معمولی را پشت سر گذاشتند و همانند قبل به کسب و کار خود ادامه دادند و مانند دیروز، دیگر دغدغه شلوغی و بسته شدن را نداشتند. کاهش چشم‌گیر نیروهای امنیتی که تنها در سر چهارراه‌ها و نرده‌های دانشگاه تهران حضور داشتند، موجب شده بود تا دستفروشان نیز بتوانند به راحتی بساط خود را پهن کنند و مشغول به فعالیت‌شان باشد.

عدم برگزاری تجمعات خیابانی و کاهش حضور نیروهای امنیتی و پلیس موجب شده است تا عبور و مرور وسایل نقلیه و حتی مردم هرچند همراه با ترافیک باشد اما دیگر از بسته شدن خیابان خبری نیست و عبور و مرور وسایل نقلیه به حالت عادی صورت می‌گیرد و ماموران راهنمایی و رانندگی مشغول انجام وظایف خود هستند.

با این وجود، براساس مشاهدات عینی خبرنگار ایلنا، با تاریکی هوا و نزدیک شدن به ساعت‌های پایانی شب، به تعداد نیروهای افراد حاضر در خیابان و میدان انقلاب اسلامی هم افزوده شد اما با این حال، تا لحظه انتشار این گزارش هیچ گزارشی مبنی بر درگیری و دستگیری افراد منتشر نشده است و به نظر می‌آید تهران همانند دیروز، روزی آرام و بدون درگیری را تجربه کرد.

تجمعات مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر