کد خبر: 578178 A

وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تحولات اخیر در کشور تاکید کرد: رسانه‌های جمعی کشور در عین ارسال اخبار اتفاقات اخیر، مسیر را به سمت وحدت اجتماعی پیش بردند و تصویر روشن‌تری از این فضا ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی دولت، سیدعباس صالحی پیش از ظهر امروز در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، با اشاره به ناآرامی‌های روز گذشته گفت: اگر ارتباط وزرا با مردم بیشتر از گذشته شود، این مسئله موجب می‌شود مردم مسائل و مشکلات کشور را در یک فضای تفاهمی و تعاملی بیشتر درک کنند.

وی در پاسخ به این سوال که رسانه‌ها در این چند روز اخیر چه نقشی را ایفا کرده‌اند؟ اظهار داشت: رسانه‌ها نقش زیادی دارند که شرایط را در فضای بحران کنترل کنند. در یکی، دو روز اول اتفاقات اخیر شرایط تعریف نشده بود اما رسانه‌ها فضای دقیق اجتماعی را دریافتند که امنیت یک مزیت اجتماعی، منطقه‌ای و جهانی ماست.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه خیلی‌ها تلاش دارند این مزیت را به یک تهدید تبدیل کنند، تصریح کرد: رسانه‌های جمعی کشور به سرعت با این نگاه وارد شدند و در عین ارسال اخبار اتفاقات اخیر، مسیر را به سمت وحدت اجتماعی پیش بردند و تصویر روشن‌تری از این فضا ارائه کردند.

صالحی درخصوص مکان برگزاری نمایشگاه کتاب در سال آینده هم خاطرنشان کرد: بر اساس توافقی که با شهرداری تهران داشتیم باید مجموعه شهر آفتاب امکانات متناسب با نمایشگاه را پیدا می‌کرد و مشکلات آن رفع می‌شد.

وی با یادآوری تغییر و تحولات در شهرداری ابراز داشت: به واسطه تغییر و تحولات شهرداری تهران و اینکه امکان ساخت و ساز جدید در شهر آفتاب مهیا نبود، به نظر می‌رسد نمایشگاه امسال به مصلی منتقل و زمانی که این مشکلات رفع شود، دوباره نمایشگاه کتاب به شهر آفتاب منتقل شود. 

سیدعباس صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر