کد خبر: 141204 A

مدیرکل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان خبر داد:

۵۱۹ طرح با مجموع اعتبار ۵۷۴ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال طی دهه فجر در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود.

ایلنا: ۵۱۹ طرح با مجموع اعتبار ۵۷۴ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال طی دهه فجر در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در گفتگو با «ایلنا» گفت: این پروژه‌ها مربوط به اعضای کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر سیستان و بلوچستان است.

رضا نجفی ضمن بیان مطلب بالا اظهار کرد: این پروژه‌ها توسط ۱۳ دستگاه اجرایی برای بهره‌برداری ۲۰ هزار و ۶۰۴ خانوار در ۱۹ شهرستان استان افتتاح و مورد بهره برداری جامعه روستایی و عشایری قرار می‌گیرد.

رئیس کمیته روستایی ستاد دهه فجر سیستان و بلوچستان در ادامه سهم پروژه‌های جهاد کشاورزی در این رابطه را ۱۶۷ طرح خواند و افزود: بیشترین طرح‌ها مربوط به جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مخابرات و کمیته امداد امام خمینی به ترتیب با ۱۶۷،۱۵۶، ۶۴ و ۶۱ پروژه، است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۴۰ برنامه محوری نیز در ایام فجر انقلاب اسلامی در روستا‌ها و مناطق عشایری استان برگزار می‌شود، گفت: دیدار با خانواده معظم شهدای روستایی و عشایر، عطر افشانی گلزار شهدای روستایی، برگزاری ۶۵ جشن ویژه روستایی، برگزاری نمایشگاه، جشنواره‌های روستایی و مسابقات بومی محلی را از جمله ویژه برنامه‌های این ایام است.

دبیر ستاد توسعه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان در ادامه نشست‌های مردمی را نکات ویژه و منحصر به فرد ویژه برنامه‌های دهه فجر خواند و عنوان کرد: این نشست‌های در کانون‌های اجتماع مردم اعم از مساجد و محافل روستایی برای استماع مشکلات برگزار می‌شود. در کنار این بخش، با بهره برداران بخش کشاورزی نیز نشست‌های ویژه‌ای برگزار خواهد شد.

نجفی همچنین در بخش دیگری از سخنانش، دانشگاه علوم پزشکی، نوسازی مداری، آب و فاضلاب روستایی، ورزش و جوانان، برق منطقه‌ای، بسیج سازندگی، راه روستایی، محیط زیست و بهزیستی را از جمله دستگاه‌های دیگر دارای طرح برای افتتاح در دهه فجر اعلام کرد.

آب و فاضلاب بسیج جامعه جهاد کشاورزی دهه فجر سیستان و بلوچستان کمیته امداد امام خمینی مخابرات مشکلات ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر