کد خبر: 141205 A

استاندار سیستان و بلوچستان هشدار داد:

خسارات های ناشی از خشکی " هامون " در سیستان مانند یک زلزله و بحرانی بزرگ است که همه را به جبران خسارت فرا می خواند.

ایلنا: استاندار سیستان و بلوچستان، " سیستان " را به منطقه ای زلزله زده توصیف کرد و گفت: انگار در این منطقه زلزله ای بزرگ حادثشده و همه ملزم اند برای جبران خسارات آن دست بکار شوند.

به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " علی اوسط هاشمی " در جریان سفر به شهر های حومه هامون در شمال استان در مصلی شهر محمد آباد با معتمدین و سران طوایف این شهر دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در این دیدار اظهار کرد: واقعاً این منطقه هر روز بحرانی تر می شود و باید با نگاه بلند آن را دید.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره بر ظرفیت های انرژی های نو در سیستان تاکید کرد: باید انرژی باد، خورشید و ظرفیت های موجود دیگر در این بخش را هدف قرار داد، ظرفیت های مستعد این منطقه برای تولید برق و استفاده از آن در دیپلماسی منطقه ای راهبرد اساسی استان باید باشد.

عالی ترین مقام سیاسی دولت در سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنانش به لایحه بودجه ۹۳ اشاره و ضمن تاکید بر ضرورت توسعه یافتگی استان، عنوان کرد: اوضاع بودجه امسال برای کل کشور مساعد نیست، در مجموع سال ۹۳ شاید نتوان بیش از ۲۸۰ پروژه در کشور بهره برداری کرد ولی همه مشکلات با تدبیر قابل پیگیری و حل است.

" هاشمی " کلنگ زنی دو هزار و ۹۰۰ پروژه در دولت نهم و دهم کلنگ را کار بی برنامه خواند و اظهار کرد: اکثر این پروژه ها نیمه تمام رها شده و بر زمین مانده است، باید مشکلات را با تدبیر و مشورت حل کرد.

وی در ادامه به آنچه سوء مدیریت در دولت گذشته خواند، اشاره کرد و گفت: در دولت قبلی همه چیز با ضعیف ترین نگاه دیده می شد و متاسفانه راحت هم از این نگاه عبور می شد. در واقع آنان مملکت داری نمی کردند. آثار سوء این مدیریت دولت امروز بر مردمان و دولت تدبیر و امید وارد شده است.

او همچنین در ادامه با درخواست تغییر نگاه به تقسیمات جدید استان گفت: باید نگاه روستایی به این شهر جدید التاسیس و شهرهای دیگر این چنین برچیده شده و با نگاه فراتر از روستا و شهر به آنها نگریسته شود.

استاندار در ادامه جریان سفرش به شمال استان وارد زهک شد و از یک مجتمع پرورش ماهی در این شهرستان بازدید کرد.

وی پس از بازدید از بازارچه مرزی میلک و پایانه آن وارد مرکز شهرستان هیرمند شد. او قرار است تا دیداری با مردم این شهرستان نیز داشته باشد.

برق بودجه پرورش ماهی دولت دولت نهم زلزله سیستان و بلوچستان لایحه بودجه مدیریت بحران مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر