کد خبر: 142670 A

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

ناهماهنگی در دستگاه‌های اجرایی مهم‌ترین مشکل استان است، اینکه پنج روز یک محموله سیمان سیستان پشت مرز بماند کار درستی نیست.

ایلنا: نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ناهماهنگی در دستگاه‌های اجرایی مهم‌ترین مشکل استان است، اینکه پنج روز یک محموله سیمان سیستان پشت مرز بماند کار درستی نیست.

به گزارش خبرنگار «ایلنا» از زاهدان، «آیت الله عباسعلی سلیمانی» شامگاه دوشنبه در همایش سرمایه گذاری و توسعه سیستان و بلوچستان در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: کشاورزی سیستان و بلوچستان علیل، صنعت آن مریض و سرمایه گذاران آن ناامید هستند.

وی در ادامه با انتقاد از عدم توجه مدیران استانی به فرمایشات مقام معظم رهبری در سفر ده سال گذشته با سیستان و بلوچستان، تاکید کرد: رهبری در اوج حکمت سخن از تولیدات این استان مطرح کردند و به اهمیت و نقش دامداری و دامپروری در استان پرداخت، ولی این موضوع در استان جدی گرفته نشده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان از مسئولان استان خواست تا از سرمایه‌گذاران خارجی بومی این استان دعوت شود که برای سرمایه گذاری در استان حاضر شوند.

وی ادامه داد: فقط از سرمایه گذاران بومی سراوان که آن سوی مرز زندگی می‌کنند، ۱۵ هزار نفر هستند، در صورتی که امنیت پایدار باشد و مسئولان با آغوش باز پذیرا باشند، این عزیزان به استان خواهند آمد، ولی اگر یک پروژه ناامنی شکل گیرد، صد‌ها کار مفید را از استان عقیم می‌کند.

«سلیمانی» در بخش دیگری از سخنانش به تلاش دشمن برای ایجاد شکاف بین اهل تسنن و تشیع اشاره کرد و گفت: وحدت میان مردم شیعه و سنی این استان به حدی است که با وجود اشتغال شمار زیادی از نیروهای کار شیعه و سنی در واحدهای تولیدی و صنعتی مثل «سیمان سیستان» و «مینو» تاکنون حتی یک مورد درگیری و اختلاف وجود نداشته است.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان همچنین خواستار سرمایه گذاری شرکت‌های دولتی در سیستان و بلوچستان شد و عنوان کرد: اگر در استان‌های دیگر کشور سرمایه گذاری شده است، به فرهنگی که از سرمایه گذاری شرکت‌های دولتی شکل گرفته بوده است.

وی در ادامه هجرت مردم سیستان و بلوچستان را وحشت‌زا خواند خطاب به معاون اول رئیس جمهوری گفت که اگر فرصتی برای صحبت خصوصی ایجاد شود این مشکلات را بازگو می‌کند.

امام جمعه دستگاه های اجرایی سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان سیمان صنعت مشکلات معاون اول مقام معظم رهبری ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر