کد خبر: 246334 A

در نشست هم اندیشی معتمدین شهرستان چابهار با فرماندار و جمعی از مسوولان، معتمدین و خیرین حاضر در نشست، تعهد ساخت ۱۲ مدرسه را شهر و روستاهای شهرستان را بر عهده گرفتند.

در نشست هم اندیشی معتمدین شهرستان چابهار با فرماندار و جمعی از مسوولان، معتمدین و خیرین حاضر در نشست، تعهد ساخت ۱۲ مدرسه را شهر و روستاهای شهرستان را بر عهده گرفتند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری چابهار، «احمدعلی موهبتی»، معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار، در این نشست با اشاره به حضور خیرین سراسر کشور در این همایش ملی گفت: همه خیرین و مسوولان شهرستان برای استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خیرین مدرسه ساز باید مشارکت فعال و همه جانبه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد فرهنگ مشارکت باید از خود شروع کنیم تصریح کرد: با مشارکت فعالانه بتوانیم کاستی‌های غیرقابل در حوزه فضاهای اموزشی در سطح شهرستان و استان را با کمک خیرین مدرسه ساز و هموطن خود را با احداثفضاهای جدید و مجهز مرتفع کنیم.

در این نشست که با حضور امامان جمعه موقت شیعه و سنی چابهار و جمعی از مسوولان و خیران برگزار شد، مبارکی، رییس اتاق بازرگانی و صنایع منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، تامین ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت یک هنرستان بهداشت ۱۸ کلاسه را به نمایندگی از اتاق بازرگانی متعهد شد.

در این نشست، حاج عبدالصمد کتری‌زاده ساخت یک مدرسه ۶ کلاسه، حاج غلام بلیدیی تامین ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت دو مدرسه ۳ کلاسه، آقای بوربور ساخت یک مدرسه ۴ کلاسه، حاج غلام محمد کشکوری تامین مصالح ماسه و شن یک مدرسه ۶ کلاسه، شه بخش گرگیج تامین مصالح از جمله سیمان، آب و برق و تجهیز کارگاه برای یک مدرسه ۶ کلاسه در روستای باندکی و یک مدرسه ۶ کلاسه در روستای مرادبازار متعهد شدند.

همچنین انجمن حامی هزینه ۱۰۰ درصدی یک مدرسه سه کلاسه در روستای ریمدان، یک مدرسه ۴ کلاسه در روستای ساندک زهی و ساخت یک مدرسه ۶ کلاسه در روستای صدیق زهی را با کمک و همیاری مردم این روستا متعهد به ساخت و احداثشد.

در این نشست همچنین امام جمعه موقت اهل سنت چابهار مبلغ ۱۰ میلیون ریال، آقای معین الدین سعیدی و اله بخش جدگال سه میلیون ریال برای مدرسه سازی، دانشگاه فرهنگیان و مجتمع سلامت، محمد حسن جدگال مبلغ ۲۰ میلیون ریال و عبدالحمید ابیر ۲۰ میلیون ریال برای مشارکت در مدرسه سازی متعهد به پرداخت شدند.

دهیاران بخش پلان نیز متعهد شدند ۳۱۰ میلیون ریال به تعداد ۳۱ دهیار با کسر از حقوق برای پرداخت به مدرسه سازی توسط خیرین متعهد شدند.

عبدالغفور حوت، بخشدار مرکزی چابهار، به نمایندگی از طایفه هوت نیز تامین ۳۰ درصد هزینه‌های ساخت یک مدرسه دو کلاسه را متعهد شد.

هفدمین همایش سراسری خیرین کشور ۸ الی ۱۰ بهمن ماه با حضور وزیر آموزش و پرورش، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ۱۶۱ خیر و مه‌مان ویژه کشوری در چابهار برگزار می‌شود.

با هماهنگی فرماندار چابهار تمامی دستگاه‌های و سازمان‌ها و ادارت شهرستان چابهار به‌ویژه علما، نخبگان، فرهنگیان و افراد خیر، به‌ویژه معتمدین و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و اعضای تشکل‌های مردم نهاد برنامه ریزی و جلسات مختلف برای برگزاری با شکوه هفدمین همایش سراسر خیرین کشور در چابهار و همچنین ایجاد فرهنگ مشارکت در بومیان منطقه برای اقدام‌های داوطلبانه خیرین به‌ویژه مشارکت در ساخت بنا‌ها و فضاهای آموزشی آغاز شده است.

استفاده از ظرفیت امام جمعه موقت برق روابط عمومی سلامت فرماندار مدرسه معاون نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر