کد خبر: 381236 A

رئیس آکادمی علوم اجتماعی شانگ‌های چین:

رئیس آکادمی علوم اجتماعی شانگ‌های چین گفت: همکاری‌های مشترک توسعه و زمینه سرمایه‌گذاری چینی‌ها در شهرستان چابهار افزایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار، پروفسور «وانگ ژان» اظهار داشت: دولت چین به ما ماموریت داده تا فرصت های سرمایه‌گذاری در سراسر جهان را با سفرهای متعدد بررسی و برای سرمایه‌گذاری به دولت و بخش خصوصی چین ارائه دهیم.

معاون کنگره ملی خلق چین و مشاور رئیس جمهوری چین افزود: سفر 2 روزه به ایران و حضور در تهران و چابهار به همین منظور است و در این سفر اهمیت سرمایه‌گذاری در پتروشیمی، بنادر و منطقه آزاد چابهار را بررسی کردیم.

وی گفت: اطلاعات خوبی در این سفر یک روزه به چابهار بدست آوریم که امیدواریم همکاری‌های مشترک توسعه و زمینه سرمایه‌گذاری های چین در این شهرستان بیشتر شود.

«وانگ ژان» تصریح کرد: انجام کارهای مطالعاتی یکی از اهداف اصلی سفر به ایران و چابهار است تا بدانیم در کدام شهر و منطقه و در چه طرح ها و زمینه‌هایی فرصت سرمایه‌گذاری وجود دارد.

وی افزود: پس از بازگشت به کشور چین از سوی آکادمی علوم اجتماعی گزارشی از این سفر به دولت ارائه می‌شود و براساس این اطلاعات اقدامات بعدی برای همکاری ها و سرمایه‌گذاری در زمینه تجارت، اقتصادی، گردشگری، ترانزیت، محیط زیست، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی انجام خواهد شد.

عضو هیات مدیره و قائم مقام سازمان منطقه آزاد چابهار نیز گفت: این شهرستان یکی از نقاط مهم راهبردی در منطقه است که از طریق دریای عمان، کشورهای آسیای میانه و افغانستان را به آب های آزاد متصل می کند.

پیمان‌فروزش‌اظهار داشت: چابهار قطب سوم پتروشیمی و خودروسازی خواهد شد و مزیت‌های فراوانی برای سرمایه گذاری، تجارت، گردشگری و ترانزیت دارد.

وی افزود: سازمان منطقه آزاد چابهار از هرگونه سرمایه گذاری استقبال و تمامی همکاری های لازم را انجام و زیرساخت ها را فراهم خواهد کرد.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: راه آهن چابهار- ایرانشهر به زاهدان در حال انجام است و با همت دولت طرح توسعه سواحل مکران نیز کلید خورده و تحولات عظیمی با تکمیل زیرساخت‌ها در چابهار شکل می‌گیرد.

آکادمی علوم تجارت چین سرمایه گذاری چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر