کد خبر: 428773 A

سفیر پاکستان در دیدار با استاندارسیستان و بلوچستان:

سفیر پاکستان در ایران در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بین ایران و پاکستان همکاری و روابط خوبی در زمینه های اقتصادی و فرهنگی برقرار است .

به گزارش ایلنا از زاهدان، "آصف علیخان درانی" گفت: همانطور که ملت های 2 کشور روابط دوستانه و خوبی با هم دارند ضرورت دارد که این مسئله در بخش تجارت هم تحقق پیدا کند.

وی بیان داشت: ترکیب دو هیات ایرانی و پاکستانی نشان می‌دهد که هر دو کشور به دنبال تقویت جوامع و توسعه روابط تجاری و اقتصادی هستند.

درانی سفیر پاکستان تصریح کرد: در این سفر از 2 مرز میرجاوه و ریمدان بازدید خواهیم کرد تا ضمن مشاهده پیشرفت کار از نزدیک ، برای تحقق توسعه روابط تجاری راهکارهای لازم اتخاذ شود.

وی تقویت ارتباطات ریلی، هوایی و جاده‌ای را مورد تاکید قرار داد و افزود: توافق در خصوص موضوعات فرهنگی و اقتصادی که مطرح کردید ، وجود دارد و با تشکیل اتاق بازرگانی مشترک کاملا موافقم.

درانی اضافه کرد: ایجاد اتاق های بازرگانی مشترک بلوچستان پاکستان و اتاق بازرگانی استان سیستان و بلوچستان پیشنهاد بسیار خوبی است و من هم این توصیه را به اتاق خودمان خواهم داشت.

وی برگزاری مسابقات دوستانه ورزشی را بین تیم های دو کشور بویژه ورزش کریکت به عنوان ورزش معروف منطقه مهم ارزیابی کرد و افزود: می توانیم همین ارتباط در حوزه ورزشی را به سایر حوزه ها تسری بدهیم که در این رابطه با مقامات گوادر مذاکره خواهم کرد .

سفیر پاکستان گفت: هیاتی در بخش برق از پاکستان به تهران می آیند که در فاز نخست درخواست 1000مگاوات داریم و در فاز دیگر به 3500مگاوات افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به درخواست استاندار در خصوص استفاده از ظرفیت حمل و نقل ترکیبی در جهت اهداف اقتصادی و توسعه توریسم گفت: با افزایش ارتباطات زمینی ،هوایی،ریلی و دریایی موافقیم و منتظر برقراری خط پروازی تفتان ایر به پاکستان هستیم.

سفیر پاکستان اظهار داشت: ایجاد و راه اندازی کشتی مسافربری بین کراچی و چابهار را به دولت جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد داده ایم و منتظر دریافت پاسخ هستیم.

درانی افزود: هدف از بازدید از بندر چابهار تسریع در برقراری روابط بین 2 بندر چابهار و گوادر است.

وی خاطرنشان ساخت: در بخش سیستم های بانکی و مالی برای رفع موانع در جهت ایجاد شعب بانکی در ایران به دنبال تدوین دستور العمل هستیم.

سفیر پاکستان از طرح مباحث مشترک در قالب کمیسیون مشترک مرزی و تاکید بر تلاش منطقه ای در جهت رفع موانع استقبال کرد وگفت: ما ایران را بسیار جدی می پنداریم و به شما در این خصوص اطمینان می دهیم .

وی اضافه کرد: به عنوان دو ملت برادر تلاش خواهیم کرد تا اهداف منطقه ای را محقق کنیم.

آصف علیخان درانی سفیر پاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر