کد خبر: 565678 A

با دستور ریاست جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانس؛

حسن روحانی رئیس جمهوری عصر امروز شنبه و در جریان سفر به سیستان وبلوچستان و در حاشیه دیدار با برگزیدگان استان به صورت ویدئو کنفرانس 25 طرح را افتتاح و دستور آغاز عملیات اجرایی 5 طرح دیگر را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا بهره برداری از 25 طرح زیربنایی و اقتصادی و آغاز عملیات اجرایی 5 طرح دیگر در سیستان وبلوچستان  به دستور رئیس جمهوری ازطریق ویدئو کنفرانس و با حضور وزیران در سرسرای هلال احمر استان آغاز شد که  8 هزار و 862 میلیارد ریال و 390 میلیون دلار برای بهره برداری و یا آغاز عملیات این طرح ها اختصاص یافته است.طرح های زیربنایی و اقتصادی افتتاح شده در حوزه‌های نفت، بهداشت و درمان، کشاورزی، فناوری اطلاعات، نیرو و رفاه اجتماعی است. 

رئیس جمهوری در این ارتباط مستقیم دستور افتتاح طرح‌های برق‌رسانی به 155 روستا، سازه آبگیر طرح آب‌رسانی به شهرهای سیستان، فاز دوم طرح آب‌شیرین کن چابهار و کنارک و افتتاح کلینیک ویژه عدالت، بخش آی‌سی‌یو بیمارستان خاتم‌الانبیا، گشایش مرکز خدمات جامع سلامت شهری،ساماندهی مالکیت اراضی کشاورزی در دشت سیستان، افتتاح 19 واحد پرورش مرغ گوشتی و 142 طرح سامانه آبیاری تحت فشار، افتتاح باقیمانده قطعه یک باند دوم بزرگراه زاهدان بم، افتتاح بزرگراه ایرانشهر و راه های روستایی ازجمله طرح‌های زیربنایی بود که درحوزه‌های نیرو، کشاورزی، بهداشت ودرمان و راه وشهرسازی را صادر کرد. 

با دستور دکتر روحانی همچنین عملیات اجرایی طرح فشرده‌سازی گاز طبیعی برای تأمین نیروگاه گازی و عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع زنجیره‌ای پرورش شترمرغ و طرح‌های بزرگ گلخانه‌ای آغاز شد. 

پیش از افتتاح طرح های مذکور، وزیران نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و مسوولانی از وزارت راه وشهرسازی، نفت و حوزه های مربوطه گزارشی از محل طرح ها به رئیس جمهوری ارایه کردند. 

وزیر نیرو در آیین افتتاح طرح‌های این وزارتخانه گفت: این طرح ها شامل پست 230 کیلو وات دلگان، برق رسانی به 155 روستای بدون برق سیستان و بلوچستان، سازه آبگیر طرح برق رسانی به شهرستان های سیستان و فاز دوم طرح آب شیرین کن چابهار و کنارک است. 

رضا اردکانیان افزود: هزار و 361 میلیارد ریال اعتبار کل این چهار طرح بخش نیرو در سیستان و بلوچستان است. 

 

 

بزرگراه دلار ریاست جمهوری سیستان و بلوچستان هلال احمر استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر