کد خبر: 112201 A

وزیر ارشاد:

سینما در همین مدت کوتاه؛ گوی رقابت را از دیگر هنر‌ها ربوده و به عنوان رسانه‌ای قدرتمند؛ بیشترین ضریب نفود را داراست تا جایی که می‌تواند آموزه‌های خود را تا دورافتاده‌ترین نقاط عالم بگستراند.

ایلنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سازمان سینمایی خواست تا از سینمای کودک و فیلمسازان کودک حمایت کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی جنتی شب گذشته(۱۹ مهر) در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کودک در اصفهان گفت: هرگاه نام اصفهان به زبان می‌آید ناخودآگاه زیبایی و ظرافت در ذهن نقش می‌بندد اصفهان پیشینه‌ای دیرینه در هنرآفرینی دارد. گویی این دیار را همزاد هنر آفریده‌اند تا هنرمندان فراوان در دامنش‌زاده و بالنده شوند. از دیرباز تاکنون بخش مهمی از تاریخ هنر ایران مدیون ذوق هنرمندان شهیر این شهر بوده است.

وزیر ارشاد گفت: اگر نبود سپاهان، نبود فضل هنر. برخی از هنر‌ها در اصفهان متولد شده و در گردش ایام به ‌‌نهایت تکامل رسیده است. اما با این همه ساحت هنر پرور این دیار پذیرنده هنرهای نوپدید چون سینما نیز بوده است همانگونه که می‌دانید بسیاری از هنرمندان عرصه سینما و از این کانون هنر سربرافراشته‌اند و افتخارات زیادی به ارمغان آوردند.

جنتی ادامه داد: سینما در همین کوتاه زمان گوی رقابت را از دیگر هنر‌ها ربوده و به عنوان رسانه‌ای قدرتمند بیشتری ضریب نفود مطرح شده تا جایی که می‌تواند آموزه‌های خود را تا دورافتاده‌ترین نقاط عالم بگستراند.

وی ادامه داد: در این میان کودکان و نوجوانان تحت تاثیر این رسانه قراردارند. این تاثیر سریع و شگرف بر کودکان و نوجوانان در شکل گیری نسلی نسلی خشن و بی‌قید و بند موثر خواهد بود. ظرفیت معرفت سازی در هنر هفتم قابل جشم پوشی نیست برای کشوری جوان و نظامی آرمانگرا مثل نظام جمهوری اسلامی استفاده از ظرفیت سینما در شکل گیری نسل آینده ضرورت دارد.

جنتی در ادامه گفت: یکی از رسالت‌های مهم سینمای کودک و نوجوان دفاع از حقوق قربانیان جنگ است و سینمای کودک نیازمند صلح و آرامش است. سینما می‌تواند ندای صلح طلبی کودکان ایرانی را به جهان برساند.

او گفت: وقتی فیلمنامه‌نویس، کارگردان یا تهیه‌کننده‌ای با عشق و علاقه پا به فیلمسازی کودک و نوجوان می‌گذارد باید از او حمایت کرد و من به مسئولان سازمان سینمایی توصیه می‌کنم از تولید فیلم کودک حمایت کنند.

وزیر ارشاد در پایان صحبت‌هایش از همه دست‌اندرکاران جشنواره فیلم کودک، از مدیران تا داوران کودک، صداپیشگان برگردان همزمان فیلم‌ها و مسئولان برگزاری جشنواره در اصفهان تشکر کرد.

جشنواره فیلم کودک علی جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر