کد خبر: 117815 A

مسوولان دولت ژاپن ضمن اهدای این نشان که به دلیل ساخت فیلم " مثل یک عاشق " توسط کیارستمی در آن کشور به وی اهدا شد، در مورد ایجاد روابط دوستانه متقابل بین ژاپن و ایران و تلاش‌های متقابل اظهار امیدواری کردند.

ایلنا؛ عباس کیارستمی امروز؛ ۱۲ آبان ماه نشان افتخار «خورشید تابان‌، انوار زرین به همراه نقش گل» را به پاس خدمات و تبادلات فرهنگی و تفاهم متقابل بین دو کشور در سفارت ژاپن در ایران دریافت کرد.

به گزارش ایلنا؛ مسوولان دولت ژاپن ضمن اهدای این نشان که به دلیل ساخت فیلم " مثل یک عاشق " توسط کیارستمی در آن کشور به وی اهدا شد، در مورد ایجاد روابط دوستانه متقابل بین ژاپن و ایران و تلاش‌های متقابل اظهار امیدواری کردند.

کیارستمی در سال‌های اخیر فیلمی به نام «like someone in love»(مثل یک عاشق) در ژاپن‌ ساخت که در جشنواره‌ی فیلم کن به نمایش درآمد.

گفتنی است: نشان افتخار دولت ژاپن با هدف ارتقا سطح فیلم در ژاپن و گسترش فرهنگ ژاپن در سراسر دنیا از جمله ایران اهدا می‌شود و در مراسم امروز، به جز کیارستمی که در بخش هنری این جایزه را دریافت کرده، ۴۸ نفر از اتباع خارجی این کشور نیز به این نشان نایل شده و مورد تقدیر قرار گرفته‌اند.

عباس کیارستمی نشان افتخار دولت ژاپن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر