کد خبر: 118701 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه سه جوزه تولید پخش و نمایش باید در سینما به صورت متوازن مورد توجه جدی قرار بگیرد از رسیدگی به مشکلات سینما در ۱۴ بند خبر داد.

ایلنا: شب گذشته گروهی از سینماگران، پخش‌کنندگان و سینماداران با حجت‌اله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و معاون وزیر ارشاد پیرامون مشکلات حوزه سینما جلسه داشت.
محمدقاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این مطلب افزود: جلسه شب گذشته جلسه بسیار خوبی بود و هر کدام از اعضایی که شرکت کرده بودند مشکلات و مسائل خود را بیان کردند و صحبت‌های خوبی مطرح شد و قرار شد این جلسه ادامه پیدا کند.
وی ادامه داد: در این جلسه که نزدیک ۳ ساعت به طول انجامید مشکلاتی که پیرامون نمایش فیلم‌ها در سینما و همچنین پخش آن‌ها وجود دارد مطرح شد و ایوبی نیز با سعه صدر به آن‌ها گوش داد.
اشرفی افزود: یکی از مسائل مهمی که در این جلسه مطرح شد بحثدیجیتال کردن سینما‌ها و همچنین یارانه‌ای بود که قرار بود در دولت‌های قبل به سینماداران پرداخت شود. همچنین بحثمالیات سینماگران و عوارضی که شهرداری از آن‌ها می‌گیرد از دیگر مسائل جلسه شب گذشته بود.
وی ادامه داد: بحثدیجیتال کردن بسیار مهم تلقی شد و پیشنهاد ما این بود که این بحثبه عنوان اولویت اصلی در حوزه سینما‌ها به آن توجه شود و سینما‌ها به سیستم پخش دیجیتال مجهز شود البته باید این کار از سینماهای ضعیف‌تر و جنوب شهر آغاز شود.
اشرفی تأکید کرد: در این جلسه مشخص شد که بعضی از مسائل باید به صورت ریشه‌ای حل شود و بعضی از مسائل نیز باید به صورت بنیادی و با بسترسازی‌های مختلف حل شود. اما آنچه که مشخص شد این است که سه اصل تولیدکننده، پخش‌کننده و سینمادار در کشور باید به صورت متوازن و همزمان رشد کند و به آن‌ها توجه شود.
وی با اشاره به دیدگاه ایوبی به مسائل مطرح شده در جلسه گفت: ایوبی نیز به سه اصل تولید، پخش و نمایش معتقد بود و قبول کردند که باید به این اصول توجه شود. ایشان همچنین ۱۴ موضوع مهم را در این سه بخش مطرح کردند که باید به آن‌ها توجه و پیگیری شود.
اشرافی افزود: قرار شد جلسات دیگری نیز در روزهای آینده با حضور ایوبی و سایر نمایندگان صنوف برگزار شود و حتی اگر نیاز بود گروه‌هایی برای پیگیری مشکلات سینما تشکیل شود.
در این جلسه افرادی همچون مرتضی شایسته، مجید مسچی، مهدی کرم‌پور، سعیدی‌پور، علیرضا داوودنژاد، منوچهر شاهسواری، غلامرضا فرجی، امیرحسین علم‌الهدی، نورپور، محمد حیدری، حضور داشتند که هر کدام مشکلات خود را از منظر خود مطرح کردند.
دبیری جلسه را حق‌گو برعهده داشت.

سازمان سینمایی حجت الله ایوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر