کد خبر: 119723 A

فیلم پویانمایی بچه گربه در ادامه موفقیت‌های خود این‌بار در بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه(این‌تر فیلم) برلین در بخش مسابقه بین‌الملل(انیمیشن خیال) به نمایش در می‌آید.

ایلنا: فیلم پویانمایی(انیمیشن) ۱۰ دقیقه‌ای «بچه گربه» به کارگردانی شیوا صادق اسدی از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی روزهای ۲۳،۲۴ و ۲۵ آبان ماه سال‌جاری به همراه ۱۲ فیلم از کشورهای «هلند»، «فرانسه»، «سوئیس»، «ایتالیا»، «بلغارستان»، «پرتغال»، «ماداگاسکار»، «اسپانیا» و «تایوان» در این بخش جشنواره در شهر برلین آلمان به نمایش در خواهد آمد.
به گزارش ایلنا، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه برلین از سال ۱۹۸۲ میلادی با هدف شناسایی فیلم‌سازان خلاق و گردآوری و ارایه آثار کوتاه شاخص، در شهر برلین کشور آلمان کار خود را آغاز کرد و امروز پس از گذشت ۲۹ سال پس از کسب تجربه‌های فراوان و افزایش چشمگیر تعداد شرکت کنندگان در بخش‌های بین‌المللی، فرهنگی و کوتاه توانسته تا حدود زیادی به اهداف خود دست پیدا کند.
امسال بیش از ۷هزار فیلم از ۱۳۰ کشور جهان به این جشنواره ارسال شده که از میان این آثار۵۰۰ فیلم در ۶۰ برنامه و ۷ بخش مسابقه «بین‌الملل»، «رویارویی»، «مستند»، «فیلم‌های آلمان»، «نمایش سبز»، «خارجی» و «جایزه اینترنتی» به نمایش در خواهد آمد.
هم‌چنین جوایز بخش بین‌الملل شامل جایزه بهترین فیلم «براندن برگ برلین»، «فیلم زنده»، «انیمیشن» و «بهترین تصویربرداری» است که به ترتیب مبلغ ۶ هزار، ۲ هزار، ۱هزار و ۱۰ هزار یورو تعلق می‌گیرد.
فیلم «بچه گربه» از میان هفت اثر ارسالی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به این جشنواره در بخش «مسابقه بین الملل» پذیرفته شده است.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه برلین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر