کد خبر: 127156 A

منوچهر محمدی:

جریانات تکفیری و سلفی به شکل وحشیانه‌ای دست به ترور و آدم‌کشی می‌زنند و این را به نام دین و اسلام به دنیا معرفی می‌کنند. وظیفه هر مسلمان دل‌سوخته و آگاه و با عشق به سیره حضرت رسول است که کمک کند آن وجهی از تاریخ اسلام و زندگی پیامبر که واقعی است را معرفی کند

ایلنا: منوچهر محمدی معتقد است: جشنواره پیامبر اعظم(ص) فرصتی است تا زوایای پنهان مانده زندگی حضرت رسول(ص) را به جهانیان بنمایانیم.

به گزارش ایلنا، این تهیه کننده سینما با اعلام این مطلب افزود: آن‌چه که مسلم است این است که به باور و اعتقاد و روایات و احادیثی که در زمینه زندگی پیامبر داریم، پیامبر را صاحب خُلق عظیم می‌داند. بیش از همه چیز آن‌چه که درباره حضرت رسول گفته شده است بحثخُلق کریمانه و بخشنده ایشان است و همان‌طوری‌که خودشان فرموده‌اند «من برای مکارم اخلاق معبوثشده‌ام.» هدف ایشان تکمیل کردن بحثاخلاق است. طبیعتاً این وجه ممیزه اعتقادات دینی و اسلامی ماست که متاسفانه باید گفت که بخش عمده‌ای از آن زیر نقابی که سعی شده بر چهره و آموزه‌های ایشان کشیده شود، پنهان بماند. این مسئله به‌خصوص برای جوامع غیرمسلمان مغفول مانده است.

وی به جریانات تندرو به ظاهر اسلامی که فجایع بسیاری را برای جهان اسلام و جامعه جهانی آفریده‌اند اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: از این‌طرف در روزگار معاصر ما عده‌ای از افراد به نام دین اسلام و به نام دین پیامبر رفتارهایی می‌کنند که بسیار باعثسرافکندگی است. جریانات تکفیری و سلفی به شکل وحشیانه‌ای دست به ترور و آدم‌کشی می‌زنند و این را به نام دین و اسلام به دنیا معرفی می‌کنند. وظیفه هر مسلمان دل‌سوخته و آگاه و با عشق به سیره حضرت رسول است که کمک کند آن وجهی از تاریخ اسلام و زندگی پیامبر که واقعی است و ما آن‌را می‌شناسیم و وجود دارد که واقعاً چهره دوست داشتنی و زیبایی از حضرت حتی در برخورد با دشمنانش و کسانی‌که در حقش ظلم کرده‌اند و شیوه و سیره‌ای که ایشان در این راه داشتند در اشکال مختلف به گوش جهانیان برسانند.

تهیه کننده فیلم‌هایی مانند میم مثل مادر و مارمولک در پایان ضمن تشکر از دست اندرکاران این جشنواره می‌افزاید: من فکر می‌کنم هر اقدامی در این زمینه طبیعتاً اقدام ارزشمندی است اگر با این رویکرد انجام شود. کسانی‌که با علاقه دنبال این برنامه‌ و جشنواره رفته‌اند و ترتیب این‌چنین جشنواره‌هایی را داده‌اند حتماً انگیزه‌ای فرا‌تر از انگیزه‌های جاری دارند. و فکر می‌کنم وظیفه همگی ماست که زوایای پنهان مانده و مغفول مانده زندگی حضرت رسول را به‌خوبی و زیبایی به‌خصوص به نسل جوان و جهانیان ترسیم کنیم.

نخستین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می‌شود. این جشنواره در سه رشته فیلم کوتاه(در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلم‌نامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی(در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد شد و جوایز ارزنده و بی‌نظیری به نفرات بر‌تر تعلق خواهد گرفت. همچنین مهلت ارسال آثار به این جشنواره که مطابق اعلام تا ۲۰ آذر تعیین شده بود بنا به درخواست علاقه‌مندان تا ۱۵ بهمن تمدید شده است.

منوچهر محمدی جشنواره‌ پیامبر اعظم(ص)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر