کد خبر: 127371 A

اکبر عالمی:

نخستین نمایشگاه صنعت سینما و تجهیزات وابسته «ایران سینکس ۹۲» از ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران سالن میلاد برگزار می‌شود

ایلنا: اکبر عالمی، دانشیار رشته سینما و عکاسی و مجری موفق سالهای دور برنامه محبوب هنر هفتم، برپایی اولین نمایشگاه تخصصی صنعت سینما و تجهیزات وابسته(ایران سینکس) را بسیار خوشحال کننده و مفید خواند و گفت: سالهاست که منتظر برپایی چنین نمایشگاهی در ایران هستم. صنعت سینمای ایران ناگزیر است خود را به جریان جهانی تکنولوژی دیجیتال که نتیجه آن رونق اقتصادی، ارتقاء کیفیت فیلم‌ها و سهولت و سرعت در تولید است برساند.

به گزارش ایلنا عالمی تأکید کرد: من همه ساله به نمایشگاه‌های گوناگون عکاسی، سینمائی و تلویزیونی مانند IBC، Photokina، Munich، SMPTE و غیره می‌روم و «ایران سینکس» باید به سمت چنین نمایشگاه‌هایی حرکت کند و آخرین تجهیزات و فناوری دیجیتال روز را به نمایش بگذارد. سال ۲۰۰۰ وقتی از IBC آمدم به دانشجویانم و برخی اهالی دیگر سینما که هنوز نوستالژی آنالوگ در سر داشتند گفتم: من از مراسم خاکسپاری آنالوگ می‌آیم!

عالمی افزود: برنامه ریزی خوبی برای این نمایشگاه تخصصی شده است. یقین دارم متخصصین هنرمند صنایع گوناگون سینمای ایران در کناردانشجویان و استادان این رشته، پا به پای کارگردانان، تهیه کنندگان و حتی فیلمنامه نویسان از این نمایشگاه تخصصی و جلسات تخصصی آن دیدن می‌کنند و با پرسش و پاسخ، چشم انداز فناوری سینمای ایران را در سالهای پیش رو ترسیم خواهند کرد.

نخستین نمایشگاه صنعت سینما و تجهیزات وابسته «ایران سینکس ۹۲» از ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران سالن میلاد برگزار می‌شود و نهادهای همچون خانه سینما، مرکز گسترش سینمای تجربی و مستند و موزه سینما از برگزاری این نمایشگاه حمایت کرده‌اند.

اکبر عالمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر