کد خبر: 129097 A

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

کمیسیون فرهنگی با توجه به تاکیدات رهبری در زمینه تولید بازی‌های رایانه‌ای مفید درنظر دارد تا بودجه مناسبی در سال آینده به عرصه گیم اختصاص داده شود.

ایلنا: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در سال آینده بودجه مناسب و جهشی برای حوزه بازی‌های رایانه‌ای اختصاص خواهد داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین «سید مرتضی حسینی» به رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت ساخت فیلم، تولید بازی‌های رایانه‌ای مفید و ترویج بازی‌های پر تحرک در دیدار اخیر ایشان با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری همچون همیشه توجه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ داشته و دارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به روند بودجه بندی بخش‌های مختلف عرصه فرهنگ کشور در بودجه سال ۹۳ اشاره کرد و ادامه داد: کمیسیون فرهنگی با توجه به تاکیدات رهبری در زمینه تولید بازی‌های رایانه‌ای مفید در نظر دارد تا بودجه مناسبی در سال آینده به عرصه گیم اختصاص داده شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی یادآورشد که مجلس به عنوان نهاد قانون گذاری و خانه ملت تلاش دارد تا حد توان بودجه مناسبی برای پیشرفت فرهنگ اختصاص دهد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی به بودجه سالجاری عرصه فرهنگ اشاره کرد و توضیح داد: در بودجه پیشنهادی سال۹۲ توجه نامناسبی به مقوله فرهنگ شده بود که نمایندگان این بودجه را اصلاح و به سه برابر افزایش دادند، و حال اینکه چقدر از این بودجه تاکنون محقق شده، بحثجداگانه‌ای طلب می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین به وظیفه نمایندگان مجلس در زمینه ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره کرد و گفت: نمایندگان در زمینه تعیین بودجه و قانون گذاری فعالیت داشته و در صورتی که مجموعه‌های فرهنگی با مشکلاتی در عرصه بودجه و یا اجرا روبه رو هستند، می‌توانند با همفکری مجلس از دامنه مشکلات و مسایل بکاهند.

کمیسیون فرهنگی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر