کد خبر: 131381 A

سایت تخصصی سینمایی ایندی وایر، فیلم «تابور» به کارگردانی وحید وکیلی‌فر از ایران را جزو ده فیلم بر‌تر سال ۲۰۱۳ دنیا معرفی کرد.

ایلنا: سایت تخصصی ایندی وایر که یکی از معتبر‌ترین سایت‌های سینمایی به‌شمار می‌رود؛ به سیاق همیشه در پایان هر سال، بهترین‌های سینما را از نگاه تخصصی خود معرفی می‌کند. امسال نیز ده فیلم بر‌تر سال ۲۰۱۳ دنیا را از میان فیلم‌هایی که از سوی فستیوال‌های معتبر جهانی مورد ستایش قرار گرفته‌اند، اما به دلیل فرم و محتوای ویژه‌شان سهمی از اکران عمومی در سینماهای جهان را نداشته‌اند، معرفی کرده است.

به گزارش ایلنا، در این لیست، فیلم سینمایی «تابور» به کارگردانی وحید وکیلی‌فر هم به عنوان یکی از ده اثر بر‌تر سال ۲۰۱۳ جهان معرفی شده است. این فیلم از دیدگاه بسیاری از منتقدین و صاحب‌نظران بین‌المللی، فیلمی بسیار متفاوت و پیشرو در سینمای پیش‌تر شناخته شده ایران است.

همچنین سایت هالیوود ریپو‌تر؛ «تابور» را بازتعریفی دوباره از مفهوم سینماتوگراف از سوی فیلمساز می‌داند. همین ویژگی‌های منحصر به فرد زبانی «تابور»، «جان بورمن» فیلمساز کهنه‌کار و ۸۵ ساله بریتانیایی را بر آن داشت که دست بر قلم برد و طی تحلیلی مفصل، این فیلم را یک شاهکار سینمایی بخواند و از حسرتش بر نساختن چنین فیلمی در دوران حرفه‌ایش بنویسد و نیز «جیمز‌گری» کارگردان سر‌شناس آمریکایی آن را فیلمی شگفت‌انگیز و مسحورکننده قلمداد نمود.

«تابور» دومین فیلم بلند و مستقل «وحید وکیلی‌فر» پس از «گشر» است که با همکاری فریبا رستمی در تهران تولید شده و حضور موفقی در فستیوال‌های معتبر بین‌المللی داشته است. این فیلم در یک ماه اخیر در جشنواره بین‌المللی فیلم «ریو» در برزیل، جشنواره بین‌المللی فیلم کلن در آلمان، جشنواره بین‌المللی فیلم ماناکی در قبرس، جشنواره بین‌المللی فیلم زاگورا در مراکش و جشنواره بین‌المللی فیلم «دو نت» پاریس در فرانسه روی پرده رفت و توانست «جایزه شب» برای بهترین کارگردانی از جشنواره بین‌المللی فیلم «دو نت» پاریس در کشور فرانسه را از آن خود کند.

فیلم تابور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر