کد خبر: 131496 A

فیلم سینمایی «رستاخیز» به نویسندگی و کارگردانی احمدرضا درویش درباره واقعه عاشوراست که از نگاه بکیر(فرزند حر ابن یزید ریاحی) به قیام امام حسین(ع) و حوادثواقعه عاشورا می پردازد.

ایلنا: فیلم سینمایی «رستاخیز» با حضور جمعی از اعضای هیات دولت و مسئولان فرهنگی هنری و سینمایی کشور در سینما فرهنگ اکران شد.

به گزارش ایلنا: «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قبل از اکران فیلم رستاخیز طی سخنانی ضمن تسلیت اربعین حسینی و خیرمقدم به حضار در سالن گفت: این فیلم که نمایش داده خواهد شد، محصول ۹ سال کار و تلاش است که در زمینه تهیه فیلمنامه و ساخت انجام شده است و نشان دهنده ظرفیت عظیمی است که سینمای ملی ایران دارد و همچنین کار فنی بسیار برجسته ای که در حوزه سینمای ایران صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: این فیلم در عین حال نماد شجاعت و جسارت ورود به عرصه های جدی به خصوص در موضوعاتی که به معارف دینی و تاریخ اسلام مربوط می شود، است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این فیلم به تایید بسیاری از مراجع تقلید و روحانیون آشنا با تاریخ اسلام رسیده است، بیان کرد: فیلم رستاخیز نمونه کار مشترکی است که بین هنرمندان ایرانی و خارجی صورت گرفته و نشان دهنده ظرفیت هایی است که در حوزه ساخت فیلم های دینی داریم.

وی ابراز امیدورای کرد که این فیلم طلیعه و آغازی بر ساخت فیلم هایی این چنین باشد، چراکه قطعا این فیلم جایگاه خود را بین مسلمانان جهان خواهد یافت.

جنتی بیان کرد: دوستان در نظر دارند قبل از اکران فیلم در ایران، این فیلم در اروپا، آمریکا و در بین مسلمانان و غیرمسلمانان خارجی به نمایش گذارند و امیدواریم ملت های جهان نیز با تاریخ عاشورا و مظلومیت امام حسین(ع) از این طریق بیشتر آشنا شوند.

وی در پایان گفت: از کسانی که از نظر مالی الین فیلم را تامین کردند و کسانی که در تصحیح این فیلم و انطباق آن با واقعه عاشورا تلاش کردند و تهیه کننده و کارگردان و همه عزیزانی که به نحوی در این کار برجسته نقش داشتند، سپاسگزاریم.

پس از پایان فیلم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظریف و جهانگیری را بدرقه کرد.

در اولین اکران فیلم سینمایی «رستاخیز» تعدادی از اعضای هیات دولت چون «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «مصطفی پورمحمدی» وزیر دادگستری، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه، «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهور، «محمود واعظی» وزیر ارتباطات، «حسام الدین آشنا» مشاور رییس جمهور در امور فرهنگی، «علی اکبر صالحی» رییس سازمان انرژی اتمی کشور، «محمدعلی نجفی» رییس سازمان میراثفرهنگی و گردشگری و مسئولان فرهنگی و سینمایی کشور چون حجت الله ایوبی، حجت الاسلام و المسلمین ارباب سلیمانی، محمدرضا جعفری جلوه و احمدرضا درویش، کارگردان این فیلم حضور داشتند.

فیلم سینمایی «رستاخیز» به نویسندگی و کارگردانی احمدرضا درویش است. تدوین این فیلم سینمایی را «طریق انور» تدوینگر معروف و نامزد دریافت اسکار(برای فیلم سینمایی سخنرانی پادشاه) در لندن انجام داده است. داستان روز رستاخیز درباره واقعه عاشوراست که از نگاه بکیر(فرزند حر ابن یزید ریاحی) به قیام امام حسین(ع) و حوادثواقعه عاشورا می پردازد. این فیلم مقطع زمانی مرگ معاویه تا قیام امام حسین(ع) و شهادت آن حضرت را به مدت زمان ۲ساعت و ۵۰دقیقه به تصویر می کشد.

فیلم رستاخیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر