کد خبر: 136627 A

سیلویا اینگمارسون، تدوین‌گر بسیاری از شاهکارهای سینمای سوئد و جهان، همراه با قیچی تدوینش به سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر می‌آید.

ایلنا: سیلویا اینگمارسون، تدوین‌گر بسیاری از شاهکارهای سینمای سوئد و جهان، همراه با قیچی تدوینش به سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر می‌آید.

به گزارش ایلنا، این تدوین‌گر باسابقه، هم‌زمان با برگزاری سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، مهمان جشنواره خواهد بود و به عنوان استاد مدعو، یک ورک‌شاپ پیرامون موضوع «تدوین» برگزار خواهد کرد.

اینگمارسون طی بیست و پنج سال هم‌کاری با اینگمار برگمان سینماگر برجسته سوئد و جهان، برخی از شاهکارهای جهانی این سینماگر هم‌چون «فانی و الکساندر» را تدوین کرده است. این همکاری که از فیلم «سونات پاییزی»(۱۹۷۷) آغاز شده تا «ساراباند»(۲۰۰۳) به عنوان آخرین فیلم استاد ادامه یافت. وی که متولد ۱۰ مه ۱۹۴۹ در واس، وارم‌لندس یان، سوئد است کار تدوین را از ۱۹۶۸ آغاز کرد و علاوه بر هم‌کاری با اینگمار برگمان، با دیگر کارگردان‌های بزرگ سینمای سوئد از جمله بو وایدربرگ در فیلم «مردی روی بام» همکاری داشته است.

ورک‌شاپ تدوین خانم اینگمارسون، به عنوان یکی از برنامه‌های جنبی بخش بین‌الملل سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر با مشارکت انجمن تدوین گران خانه سینما برگزار می‌شود.

شرکت در این ورک شاپ، تنها از طریق ثبت نام حضوری امکان پذیر است. تاریخ و مکان برگزاری این ورک شاپ متعاقبا و تنها از طریق وب سایت رسمی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام خواهد شد.

سیلویا اینگمارسون تدوین فیلم‌های مستند و درام‌های تلویزیونی را نیز در کارنامه دارد و از سال ۲۰۰۰ در رشته تولید محصولات رسانه‌ای و از ۲۰۱۱ در رشته سینما در دانشگاه دالارنا به تدریس مشغول است.

گزیده فیلم‌شناسی(در مقام تدوین‌گر) ۱۹۶۷: مردی روی بام؛ ۱۹۷۷: سونات پاییزی؛ ۱۹۷۹: مستند فارو؛ ۱۹۸۰: انقلاب مارمالاد، عشق؛ ۱۹۸۱: سالی و آزادی، مونته‌نگرو؛ ۱۹۸۲: فانی و الکساندر؛ ۱۹۸۴: چهرة کارین، بعد از تمرین؛ ۱۹۸۵: کسب و کار مهم؛ ۱۹۸۶: ساختن فانی و الکساندر(مستند)؛ ۱۹۸۸: کمک؛ ۱۹۹۰: هرمان؛ ۱۹۹۱: وایکینگ سفید؛ ۱۹۹۲: مادام دو ساد(فیلم تلویزیون)؛ ۱۹۹۳: تلگرافچی؛ ۱۹۹۵: آخرین نفس، خفه‌شو و گوش کن!؛ ۱۹۹۷: در حضور یک دلقک؛ ۲۰۰۰: بی‌ایمان؛ ساراباند(فیلم تلویزیونی) و..

جشنواره فیلم فجر سیلویا اینگمارسون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر