کد خبر: 139345 A

با حضور کیمیایی و عیاری؛

فیلم‌های آنسوی آتش کیانوش عیاری و دندان مار مسعود کیمیایی با حضور این دو کارگردان به همراه منتقدینی چون جواد طوسی، پرویز نوری، جمشید ارجمند، هوشنگ گلمکانی، احمد طالبی‌نژاد، رضا درستکار و طهماسب صلح جو در پردیس سینمایی ملت به نقد و بررسی گذاشته می‌شود.

ایلنا: فیلمهای آنسوی آتش کیانوش عیاری و دندان مار مسعود کیمیایی در باشگاه فیلم شهر نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش ایلنا، فیلم‌های سینمایی آنسوی آتش کیانوش عیاری و دندان مار مسعود کیمیایی با حضور این دو کارگردان به همراه منتقدینی چون جواد طوسی، پرویز نوری، جمشید ارجمند، هوشنگ گلمکانی، احمد طالبی‌نژاد، رضا درستکار و طهماسب صلح جو در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۶ و ۷ بهمن از ساعت ۱۷:۳۰ در پردیس سینمایی ملت به نمایش، نقد و بررسی گذاشته می‌شود.

ذکریا هاشمی، مسوول باشگاه فیلم شهر در این باره می‌گوید: سینمای دهه شصت از ویژگی‌های بزرگی در حوزه سینمای اجتماعی و مردمی برخوردار است. بنابر آن داریم تا ۱۰ فیلم برگزیده این دهه را در چند نوبت و با حضور فیلمسازان و منتقدین بر‌تر به نمایش بگذاریم.

وی همچنین اشاره کرد: البته آثار خوبی در این دهه وجود دارد که صاحبان آن یا در کشور نیستند و یا در قید حیات نمی‌باشند، بنابراین جهت برگزاری نشست رو در رو و تجلیل این آثار در گام نخست از اساتیدی چون کیانوش عیاری با فیلم آنسوی آتش و مسعود کیمیایی با فیلم دندان مار دعوت به عمل آمده است تا در میان اعضاء جوان باشگاه فیلم شهر حضور یافته و به پرسش‌های آنان پاسخ دهند. به همین ترتیب در این دو شب از دو منتقد بر‌تر و فعال سینمای ایران آقایان: پرویز نوری و جواد طوسی نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

هاشمی درباره اهمیت برگزاری این جلسات گفت: «نقد حضوری» آثار با بزرگان سینمای ایران کیفیتی فرا‌تر از نقد مکتوب یا ارائه مطالب در رسانه مجازی است. چرا که نویسنده در دنیای انتزاعی می‌نویسد و به چاپ می‌رساند و گاهی از واکنش‌های مخاطبان خود نیز آگاه نمی‌باشد و لیکن در «نقد حضوری» فیلمساز و منتقد از یک طرف و علاقمندان به سینما از طرف دیگر آمادگی لازم برای کنش یا واکنش نظری در حوزه سینما را همزمان پیدا می‌کنند.

وی در ادامه افزود: تعامل و جدال علمی و نظری همواره سلیقه ذهنی طرفین واکنش را ارتقاء می‌دهد. در این برنامه از بازیگران نیز دعوت شده است تا درباره سبک و سلیقه و آثار این دو فیلمساز بزرگ مطالبی را ارائه کنند. این دو برنامه در دو شب متوالی به عنوان «آیین افتتاحیه باشگاه فیلم شهر - دفتر پردیس ملت» تلقی می‌شود.

مسوول باشگاه فیلم شهر در پایان گفت: لازم به ذکر است باشگاه فیلم شهر با راه اندازی دفا‌تر پردیس سینمایی ملت، رازی و آزادی ودرآتیه نزدیک پردیسهای تماشا و راگا و ایوان شمس، ارتقاء دانش بصری دانشجویان و جوانان علاقمند در حوزه سینما را می‌سر می‌سازد. حضور برای عموم آزاد است. علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۲۳۱۶۲ داخلی ۳۰۱ تماس حاصل و یا به آدرس بزرگراه نیایش، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت مراجعه نمایند.

کیانوش عیاری برترین‌های دهه شصت در باشگاه فیلم شهر به نمایش گذاشته می‌شود مسعودکیمیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر