کد خبر: 143015 A

ایوبی:

در حالی که در سالروز پیروزی انقلاب‌ها در جهان رژه می‌روند در ایران جشن فرهنگی می‌گیرند؛ زیرا مردم ایران فرهنگی هستند و سینمای ایران فرهنگ خود را مرهون این فرهنگ چند هزارساله است

ایلنا: حجت الله ایوبی معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه بخش بین الملل سی و دومین جشنواره فیلم فجر این جشنواره را محلی برای تازه شدن دیدار‌ها دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا ایوبی که در مراسم اختتامیه بخش بین الملل سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر سخن می گفت افزود: سینما وجشنواره‌ها فرصتی است برای تازه کردن دیدار‌ها. ما گاهی فکر می‌کنیم همدیگر را می‌شناسیم و در حالی که دنیای تکنولوژی باعثشد که ما همدیگر را مجازا بشناسیم.
وی تاکید کرد: جهان امروز دچار سووتفاهم است، زیرا دیدارهای چهره به چهره کم اتفاق می‌افتد و خوشحالیم که فرهنگ این امکان دیدار چهره به چهره را فراهم می‌آورد.
رییس سازمان سینمایی وزارت ارشاد همچنین با اشاره به همزمانی جشنواره فجر با روزهای پیروزی انقلاب اسلامی گفت: خوشحالیم که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی فیستوال فیلم فجر، تئا‌تر، موسیقی و تجسمی برگزار می‌شود و این ایام، ایام هنر و فرهنگ است در حالی که در سالروز پیروزی انقلاب‌ها در جهان رژه می‌روند در ایران جشن فرهنگی می‌گیرند؛ زیرا مردم ایران فرهنگی هستند و سینمای ایران فرهنگ خود را مرهون این فرهنگ چند هزارساله است.
او خطاب به کسانی که سیمرغ گرفتند و آن‌ها که نگرفته‌اند گفت: «اگر می‌خواهید با روح ایرانی آشنا شوید یک بار دیگر سمیرغ منطق الطیر عطار را بخوانید. ایرانی‌ها‌‌ همان سمیرغی هستند که رنج‌ها می‌کشند و سفر‌ها می‌کنند و حتی حاضر هستند که برای به دست آوردن حقیقت به قله قاف بروند.

علیرضا رضا داد نیز گفت: جشنواره فیلم فجر با پیروزی انقلاب اسلامی متولد شد؛ اما گسترش سینمای ایران در دنیا باعثشد این انقلاب وجه بین المللی یابد. این جشنواره در جستجوی آن است که نقش و سهم بیشتری در اعتلای فرهنگ جهانی پیدا کند. سینمای ایران در جهان به گونه‌ای متفاوت و ممتاز شناخته شده است و چون پیام انقلاب علاقمند به گسترش فرهنگ به دنیا بود؛ به ترویج ویژگی‌های انسانی پرداخت و بر خلاف سینمای جهان که برای جذاب کردن فیلم‌ها به ترویج سکس و خشونت می‌پردازند از آن پرهیز کرد و این تمایز مورد توجه جهان قرار گرفته است.
دبیر جشنواره فجر همچنین یادآور شد: «آثار سینمای ایران در راستای نجات بشر از گرفتاری‌ها است و جشنواره فیلم فجر در جستجوی آن است که راه را برای گسترش راه جدیدی از طریق فرهنگ هموار‌تر کند. لذا جشنواره فجر دست همه منتقدان و فیلم سازان را می‌فشارد تا به هم سویی و همجواری هم سطحی بتوانیم این نقش و سهم را در جهان ایفا کنیم.

جشنواره فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر