کد خبر: 147704 A

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

انتصاب این افراد سلیقه‌ی ماست و قطعا سلیقه حاتمی کیا؛ سلیقه‌ی دیگری است / روزنامه آسمان توسط قوه قضائیه توقیف شده. آنها نیز طبق نظر خودشان عمل کرده‌اند و باید دلایل این توقیف را از آنها پرسید.

ایلنا: علی جنتی(وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) معتقد است؛ باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون توجه به بعضی از بهانه‌گیری‌ها توسط دیگران به وظایف خود در راستای دولت تدبیر و امید عمل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جنتی درجمع مدیران روابط عمومی وزارت ارشاد و خبرنگاران؛ در پاسخ به سوالی مبنی بر برخی موضعگیری‌ها در رابطه با عملکرد وزارت ارشاد گفت: دولت باید برنامه‌ها را با قدرت دنبال کند. طبیعی است که در جامعه ما سلیقه‌های متفاوتی وجود دارد. بعضی از این سلیقه‌ها با خیرخواهی همراه است و بعضی دیگر با خیرخواهی همراه نیستند.

وی ادامه داد: امروز عناصری وجود دارند که از این دولت و روی کار آمدن آن راضی نیستند و تلاش می‌کنند با شایعه‌سازی چوب لای چرخ دولت بگذارند اما وطیفه‌ی دولت این است که با سعه‌ی صدر برخورد کند چه با همه عناصری که خیرخواه هستند یا نیستند.

وی ادامه داد: شعار دولت پذیرش نقض دیگران است لذا باید تحمل خود را برای سخنان دیگران بالا ببرد تا بتواند کشور را اداره کند. ما همه باید سعه‌ی صدر داشته باشیم.

جنتی در پاسخ به سوال ایلنا درباره رفتارهایی که از آغاز دولت با برخی مطبوعات همچون روزنامه بهار و آسمان شده، گفت: گروهی به دنبال بهانه‌گیری هستند و تلاش می‌کنند با طرح مسائل انحرافی دولت را از وظیفه و مسائلی که دارند، دور کنند. ما باید کاملا مواظب باشیم و در دام این مباحثنیفتیم و کار خود را با جدیت انجام دهیم و ارتباط خود را با نخبگان تحکیم کنیم. زیرا معتقدم مردم به خوبی می‌توانند مسائل را ببینند و قضاوت کنند.

وی ادامه داد: روزنامه آسمان توسط قوه قضائیه توقیف شده است و براساس قانون اساسی و اصل تفکیک قوا؛ قوه قضائیه؛ قوه مستقلی است و آنها نیز طبق نظر خودشان عمل کرده‌اند و باید دلایل این توقیف را از آنها پرسید.

وی ادامه داد: ما به قانون اساسی و قانون مطبوعات اعتقاد و تاکید داریم و معتقدیم که مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر این که طبق قانون؛ امری به عنوان تخلف درج شده باشد. در این صورت ما وظیفه داریم از آزادی مطبوعات براساس قانون اساسی و قانون مطبوعات پاسداری کنیم.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی پیرامون سخنان حاتمی کیا در نقض مدیران ارشاد گفت: من تا به حال حرف‌های ایشان را مستقیم نشنیده‌ام اما به هر حال ایشان اظهارنظرهایی کرده‌اند و گفتند باید کار فرهنگ را به اهل فرهنگ بسپاریم. ما هم به این امر اعتقاد داریم و امروز کسانی که در مدیریت معاونت‌ها و روسای سازمان‌ها هستند؛ کسانی هستند که در حوزه‌ی فرهنگ تخصص دارند و کارشان را بلدند و تجربه دارند. انتصاب این افراد سلیقه‌ی ماست و قطعا سلیقه حاتمی کیا؛ سلیقه‌ی دیگری است.

وی همچنین درباره برنامه‌های خود سال آینده گفت: مهمترین برنامه‌های وزرات ارشاد در سال آینده بحثعدالت فرهنگی و توزیع امکانات فرهنگی و هنری در سراسر کشور به خصوص در نقاط محروم و دورافتاده است.

وی ادامه داد: بحثاقتصاد در هنر بسیار مهم است و ما باید به سمتی برویم و فرهنگ و هنر را به نحوی سامان دهیم که نقش آن در تولید ناخالص ملی بالا برود.

علی جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر