کد خبر: 149737 A

در جمع خبرنگاران مطرح شد:

" عصبانی نیستم "؛ فیلم اجتماعی خوبی است و می‌تواند اکران شود / سازندگان رستاخیز قرار است زیر نظر یک کارشناس اصلاحات فیلم را انجام دهند / حضور در جشنواره‌های خارجی به نفع نظام است.

ایلنا: حجت الله ایوبی گفت: مشکلات فیلم رستاخیز حل شدنی است و این فیلم می‌تواند بعداز انجام اصلاحات به نمایش دربیاید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس سازمان سینمایی در جمع خبرنگاران با اشاره به نتایج دیدارهای خود با علما و مراجع تقلید گفت: نتیجه دیدار‌ها خیلی خوب بود. نگرانی‌ای که برای فیلم رستاخیز ایجاد شده بود؛ از بین رفت و در مجموع ما دنبال آن بودیم که گفتگویی بین مدیران سینمایی و علما شکل بگیرد. این گفتگو شکل گرفت و وقتی همه مطمئن شدند این فیلم با چه هدفی ساخته شده است، دیگر نگران نبودند.

وی درباره نظر سازمان سینمایی برای نشان دادن چهره حضرت عباس(ع) و سایر شهدای کربلا گفت: نظر سازمان این است که باید نظر علما و مراجع برای نمایش چهره‌ها تامین شود و قطعا آنها دارای فتاوی محکم و مشخصی هستند.

وی ادامه داد: درخصوص خود فیلم نکات و ملاحظاتی بود که احمدرضا درویش(کارگردان فیلم) آنها را جمع‌آوری کرد و قرار است زیر نظر یکی از مورخین به نام و دانا این اصلاحات انجام شود.

ایوبی درباره طرح سینما کارت گفت: این هفته ملاقاتی داریم با بانک‌هایی که که قرار است از ما حمایت کنند زیرا مردم به استفاده از کارت عادت دارند و قرار است دستگاه‌های مختلف این کارت‌ها را شارژ کنند و به کارکنان خود بدهند.

ایوبی درباره نحوه‌ی حمایت از فیلمسازان و سینمای ایران گفت: تا اواخر هفته آینده ریز برنامه‌ها درباره حمایت‌ها در بخش‌های مختلف را اعلام می‌کنیم و مشخص می‌شود که در بخش تولید و اکران چه مقدار حمایت می‌شود.

ایوبی درباره آخرین وضعیت فیلم عصبانی نیستم، گفت: سرنوشت این فیلم معلوم است اما ما نمی‌خواهیم الان فیلم‌هایی به نمایش دربیاید که بخوهد فضای جامعه را ملتهب کند البته فیلم عصبانی نیستم یک فیلم اجتماعی است و می‌تواند اکران شود.

وی درباره نحوه‌ی حضور سینماگران ایرانی در جشنواره‌های خارجی و اهداف شرکت در آن گفت: با حضور سینمای ایران در جشنواره‌های خارجی کاملا موافقم و باور دارم اما اعتقاد دارم که هیچ فیلمسازی نباید به امید جشنواره‌های خارجی و برای جشنواره‌های خارجی فیلم بسازد. اگر هم فیلم خوبی ساخته شد و مورد استقبال جشنواره‌های خارجی قرار گرفت ما استقبال می‌کنیم زیرا باعثدیده شدن سینما می‌شود و به نفع نظام است.

وی درباره نحوه‌ی برگزاری سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: برای جشنواره فیلم فجر تصمیم گرفتیم قبل از عید شورای سیاست گذاری جشنواره تعیین شود و نقاط قوت و ضعف بررسی شود و دنیال این هستیم که در جشنواره سال آینده با آرامش اما با قاطعیت بیشتر عمل کنیم.

وی ادامه داد: رضاداد؛ دبیر جشنواره سی وسوم است و قرار است ستاد را سریع‌تر تشکیل دهند و همه فیلم‌ها را رصد کنند اما امکان تاسیس یک سازمان جدید برای برگزاری جشنواره را نداریم.

ایوبی درباره تشکیل معاونت نظارت و ارزشیابی گفت: ساختار تشکیلاتی جدید اداره کل نظارت و ارزشیابی تصویب شده و معاوت فعالیت‌ها و معاونت نظارت و ارزشیابی در هم ادغام شده و یک معاونت تشکیل شده است و محمد احسانی به عنوان معاون معرفی شده است.

آخرین تصمیمات ایوبی درباره عصبانی نیستم،رستاخیز و حضور در جشنواره های خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر