کد خبر: 151468 A

نصیریان:

۵۰ درصد کار بازیگری تمرین است چیزی که متاسفانه امروز در سینما به آن توجه نمی‌شود ضمن اینکه صداقت مهم‌ترین اصل در بازیگری است و مهم‌ترین تکنیک احساس و پذیرفتن نقش است.

ایلنا: علی نصریان درباره ارمغانی که سینمای ایران تا به امروز برایش آورده است، گفت: شاید برای جوان‌های امروز قابل باور نباشد اما آنچه این سینما برای من به ارمغان آورد غلطیدن و‌‌ رها شدن در یک مسیر بود.
به گزارش ایلنا علی نصیریان که شب گذشته ۱۵ اسفند در برنامه سینما اکران در شبکه تهران حضور پیدا کرده بود با بیان اینکه اگر عمرم را پای سینما و تئا‌تر گذاشته‌ام خواسته خودم بوده، افزود: در این راه به هیچ وجه دنبال تجلیل و چهره ماندگار شدن نبودم. یادم می‌آید اولین تئاتری را که به کارگردانی مهرتاش داشتم زمانیکه به من دستمزد داد از خجالت آب شدم زیرا به هیچ وجه برای دستمزد وارد این کار نشده بودم.
نصریان گفت: زمانیکه وارد سینما شدم و داریوش مهرجویی و مرحوم ساعدی فیلم سینمایی «گاو» را پیشنهاد کردند باز هم همین موضوع پیش آمد. منظور اصلی‌ام این است که اینکار را دوست داشتم و با عشق وارد آن شدم البته نباید فراموش کرد که امروز جامعه، نگاه‌ها و اوضاع فرهنگی تغییر کرده است.
وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش‌هایی که در سینما، تئا‌تر و تلویزیون انجام می‌دهیم برای انسان‌تر شدن آدم‌ها است بنابراین ما که کننده کار هستیم باید خصوصیاتی داشته باشیم تا تماشاگر ما را باور کند.
بازیگر فیلم «گاو» با بیان اینکه سیر و سلوکی که هنرمند طی می‌کند تا به مقام استادی برسد مسیری دارد، گفت: اساسا هنر کار پر رنج و محنتی است و این کاملا اشتباه است که فکر کنیم به راحتی می‌توانیم به هدفمان در این راه برسیم.
وی در ادامه افزود: ۵۰ درصد کار بازیگری تمرین است چیزی که متاسفانه امروز در سینما به آن توجه نمی‌شود ضمن اینکه صداقت مهم‌ترین اصل در بازیگری است و مهم‌ترین تکنیک احساس و پذیرفتن نقش است.
نصیریان همچنین گفت: فکر می‌کنم آنچه که بازیگر را ماندگار می‌کند این است که دروغ نگوییم و تظاهری که به خاطر نشان دادن کارک‌تر می‌کند را صادقانه ارائه دهد تا برای تماشاگر باورپذیر باشد.
وی در ادامه افزود: داشن ظرفیت برای شکست و موفقیت در بازیگری بسیار مهم است تا در این راه به انحراف نرود ضمن اینکه اخلاق، پاکی و صداقت در کار بازیگری بسیار اهمیت دارد. برای رسیدن به این مهم‌ها کتاب‌های گلستان و بوستان سعادی و منطق الطیر عطار بسیار کمک می‌کند.

نصیریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر