کد خبر: 156715 A

مستندسازانی همچون، محمدرضا(حمید) اکبری، شهرام میراب اقدم، ناصر صفاریان، حسن نقاشی؛ محمد رضا مقدسیان؛ شهرام درخشان، منوچهر مشیری طرح‌هایشان درمرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مصوب شده است.

ایلنا: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در اقدامی برای اولین بار به صورت شفاف ظرحهای مصوبی را که قرار است در این مرکز ساخته شود اعلام کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا سال گذشته طباطبایی‌نژاد مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بعد ازپذیرش این مسئولیت اعلام کرد: که قصد دارد تصمیمات خود را در یک اتاق شیشه‌ای بگیرد و همه از طرحهایی که در این مرکز ساخته می‌شود ‌آگاه باشند. به دنبال این تصمیم و همچنین انتشار فراخوان دریا فت طرحهای مستند به صورت آن لاین مستند سازان طرحهای خود را به مرکز ارسال کردند و بعد از بررسی تعدادی از آن‌ها تصویب و مشخصات طرحهای تصویب شده اعلام شد.

جدا از اقدام قابل تحسین مدیریت جدید مرکز در انتشار طرحهای تصویب شده، با نگاهی به اسامی کارگردانهایی که به تازگی طرح‌هایشان تصویب شده متوجه می‌شویم که بیشتر آن‌ها کسانی هستند که در سالهای گذشته از سوی مدیریت مرکز مورد بی‌مهری و یا کم توجه‌ای قرار گرفته بودند.

کار‌شناسان مرکز گسترش سینمای مستند تجربی در دو سری جداگانه ۲۲ طرح را از میان طرحهای ثبت شده در زمینه‌های تاریخی، اجتماعی، پرتره، مردم‌شناسی دینی و آئینی مصوب کردند در میان مستند سازانی که طرح‌هایشان در این مرکز مصوب شده است می‌توان به مستندسازانی همچون، محمدرضا(حمید) اکبری، شهرام میراب اقدم، ناصر صفاریان حسن نقاشی؛ محمد رضا مقدسیان؛ شهرام درخشان، منوچهر مشیری، اشاره کرد. اسامی تعدادی از طرحهای مصوب شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به همراه نام تهیه کننده و کارگردانان به شرح زیر است.

نام فیلم نام کارگردان و تهیه کننده

پاتوق ایرانی ناصر صفاریان

نادر نانواناخدا آیدا پناهنده، یاسر خیر

میراثگمشده حامد خسروی

پهلوان و خرقه آرش لاهوتی

مردانی روی آب ناخدایان کنگ رضا حائری

برکرانه های خزر پژمان مظاهری پور

گورستانهای تهران شهرام میراب اقدم

بی سرو سیمین سید جواد میر هاشمی

لی ر محمد رضا حافظی

دبستان پارسی حسن نقاشی

آبادان سعید تارازی

خواب مریم حق پناه

مرگ جنگل مختار نامدار

ارامکاه ابدی محمد رضا اکبری

خیلی خیلی محرمانه محمد رضا مقدسیان

شبیه مضحک علی محمد ناصر بافقی

جدایی شهرام درخشان

پسران مهاجر رایا نصیری

من می خوام شاه باشم مهدی گنجی، سحر رضوی

پامیر مهدی بمانی

بازبان خاموش منوچهر مشیری

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی طباطبایی نژاد کدام مستند سازان قرار است در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی فیلم بسازند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر