کد خبر: 162452 A

جعفری جلوه:

رئیس ستاد بزرگداشت سالروز شهادت استاد مطهری در پایان این نشست گفت: بحمدالله امسال در سی و پنجمین سالروز بزرگداشت شهادت استاد شهید، ستاد بزرگداشت بعد از ماه‌ها برنامه ریزی تشکیل شده است.

نشست ستاد هماهنگی مراسم روز بزرگداشت شهادت استاد مطهری به میزبان رسانه ملی برگزار شد

به گزارش ایلنا در این نشست که نمایندگانی از سازمان‌ها و نهادهای مختلف حضور داشتند، درباره چگونگی ترویج و تبیین دیدگاه‌های استاد شهید بحثو بررسی شد.
رئیس ستاد بزرگداشت سالروز شهادت استاد مطهری در پایان این نشست گفت: بحمدالله امسال در سی و پنجمین سالروز بزرگداشت شهادت استاد شهید، ستاد بزرگداشت بعد از ماه‌ها برنامه ریزی تشکیل شده است.
محمد رضا جعفری جلوه با اشاره به اینکه این ستاد با محوریت دبیرخانه دائمی و در بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری متمرکز است، افزود: جایگاه برجسته و بارز شهید مطهری بیش از پیش خودش را در میان فضای اندیشه‌ای، فکری، اجتماعی و فرهنگی کشور نشان می‌دهد.
وی گفت: امسال برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده که از جمله آن می‌توان به پخش چند برنامه در صدا و سیما و یک مستند ویژه ارزشمند از مجموعه مستندهای با مطهری از شرق تا غرب مربوط به حوزه اندونزی اشاره کرد که این مستند نیز از شبکه‌های مختلف پخش خواهد شد.
جعفری جلوه افزود: چند سالی است که جشنواره‌های هنری و ادبی به همت ستاد بزرگداشت و بنیاد شهید مطهری درباره این استاد شکل گرفته است و امسال دومین جشنواره‌های هنرهای تجسمی آیین مطهر را خواهیم داشت.
وی با اشاره به شعار مراسم سی و پنجمین سالروز بزرگداشت استاد شهید مطهری درباره وحدت اسلامی گفت: همایشهای متعدد علمی و تخصصی با توجه به نیازهای زمان به خصوص حول شعار امسال برگزار خواهد شد.
جعفری جلوه افزود: جهان اسلام با توجه به جریانات بسیار تند و افراطی نیازمند وفاق و وحدت به ویژه در حوزه عقلانیت است.
وی گفت: همایش اندیشه‌های فلسفی استاد شهید در سطح بین المللی در خرداد برگزار می‌شود البته تبلیغات آن از اردیبهشت امسال آغاز خواهد شد.
جعفری جلوه با اشاره به برگزاری جشنواره الکترونیکی پیشوای مرتضی که در مرکز فن آوری و فضای مجازی بنیاد شهید مطهری تدارک دیده شده است، افزود: امسال همچنین همایش جهانی حکمت مطهر در صدا و سیما طبق روال گذشته برگزار می‌شود.
همچنین علی مطهری در پایان این نشست گفت: اعضای ستاد بزرگداشت شهید مطهری در این جلسه دیداری با آقای ضرغامی داشتند و برنامه‌های این ستاد و خصوصاً بخش تبلیغاتی و رسانه‌ای با صدا و سیما هماهنگ شد و همچنین درباره کارهای نویی که امسال صورت می‌گیرد بحثشد.
وی افزود: اساساً بزرگداشت شهید مطهری یک مسئله شخصی نیست بلکه نیاز انقلاب ما و جامعه ما و نوعی بازخوانی آرمان‌ها و اندیشه اسلامی است.
مطهری گفت: بزرگداشت شهید مطهری، عمل به توصیه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب نیز است.
وی افزود: نباید اهمیت موضوع را کم بدانیم و گذشت موضوع نباید بر این موضوع تأثیر بگذارد و الحمدالله برنامه‌های خوبی تدارک دیده شده است که مردم مطلع خواهند شد.

جعفری جلوه جهان اسلام نیازمند وفاق و وحدت به ویژه در حوزه عقلانیت است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر