کد خبر: 162671 A

به دعوت جشنواره فیلم مقاومت،

آرت الیویر شهردار سابق بلفلاور در ایالت کالیفرنیا معاون نامزد آزادیخواه ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۰ می‌ه‌مان بخش بین الملل جشنواره فیلم مقاومت فردا به ایران می‌آید.

با آغاز عملیات اجرایی و رایزنی‌های بین المللی سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت روابط عمومی این رویداد فرهنگی سینمایی از سفر اولین میهمان خارجی بخش بین الملل جشنواره به تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا بخش بین الملل این دوره جشنواره با توجه به حساسیت و محوریت موضوع مقاومت در جهان، چالش‌ها و تحولات منطقه‌ای و جهانی برنامه ریزی شده که در گستره وسیع و متنوعی طراحی شده برپایه این خبر؛ سفر آرت الیویر تهیه کننده آمریکایی به عنوان اولین می‌ه‌مان جشنواره

است که حضورش همراه با برنامه نمایش فیلم سینمایی «عملیات ترور» خواهد بود.

با توجه به حضور این تهیه کننده آمریکایی در تهران فیلم سینمایی «عملیات ترور» به کارگردانی پائول کراس و تهیه کنندگی این هنرمند چهارشنبه این هفته دهم اردیبهشت ساعت ۱۷:۰۰ در مرکز فرهنگی هنری اسوه به نمایش در می‌آید. نمایش این فیلم با حضور آرت الیویر تهیه کننده آمریکایی و نادر طالب‌زاده کار‌شناس و تحلیل گر سینما همراه با جلسه نقد و بررسی و پرسش و پاسخ پیش بینی شده است.

این فیلم روایت رسمی دولت امریکا از حادثه ۱۱سپتامبر را به چالش می‌کشد و به بیان حقایق پشت پرده و هماهنگی‌های انجام شده قبل از اتفاق می‌پردازد.

جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در این دوره در راهبردهای بین المللی‌اش نگاهی دارد به جدی‌ترین موضوعات و محورهای مبتلابه جامعه جهانی. «ارایه تصویری روشنگرانه از جنایات آمریکا و صهیونیسم در جهان»، «افشای نقش آمریکا و صهیونیزم در تفرقه­افکنی و جنایات گروه­های تکفیری»، «نقش بیداری اسلامی در منطقه و جهان»، «تلاش مسلمانان برای احیای هویت اسلامی و مقابله با اسلام هراسی و ایران هراسی»، «نقش مردم غزه، لبنان و سوریه در مقابله با صهیونیسم و استکبار جهانی»، «نقش شهدای ترور در افشای چهره حقوق بشر آمریکایی»، «جهانی عاری از تروریسم و سلاح هسته­ای»، «معرفی شهدای مقاومت و شخصیت­های آزادیخواه جهان»، «نقش صهیونیسم و وهابیت در هتک حرمت مسلمانان و پیامبران»، «نقش هالیوود در ترویج خشونت، تروریسم و فرقه­سازی در مقابله با ادیان توحیدی شیطان­پرستی، خشونت و تروریسم در هالیوود»، «نقش وحدت اسلامی در شکست توطئه­ای سلطه­گران جهان»، «تبیین مبارزات و جنبش­های آزادیبخش مستضعفین»، «مقابله با تحمیل سبک زندگی غربی»، «ریشه­یابی جنبش مردمی ۹۹% آمریکا از موضوعاتی است که از سوی شورای سیاستگذاری جشنواره برای بخش بین الملل این دوره طراحی و تعریف شده است.

آرت الیویر شهردار سابق بلفلاور در ایالت کالیفرنیا معاون نامزد آزادیخواه ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۰ بود. تهیه کننده فیلمOperation Terrorدر خصوص ۱۱ سپتامبر است که جشنواره بین المللی فیلم برای صلح، جشنواره خیریه فیلم موناکو، جشنواره الهام بخشی ومساوات، جشنواره بین المللی فیلم بغدادجوایزی دریافت کرده است. فارغ التحصیلCerritos Collegeدر رشته ساختار فن آوری بوده و چهار فرزند دارد. وی مشاور شهردار(۱۹۹۴-۱۹۹۷)، شهردار موقت(۱۹۹۷-۱۹۹۸) شهردار بلفلاور(یکی از حومه های لوس آنجلس با ۷۷ هزار ساکن)(۱۹۹۸-۱۹۹۹) بوده است. وی در تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهور ی سال ۲۰۰۰ آمریکا اعلام کرد: " می بایست حجم دولت فدرال را کم کرده و به محدودیت هایی که در قانون اساسی تعریف شده است برگردیم. "

وی همچنین اظهار داشت: " از دولت می خواهیم نیروهای نظامی را از خارج از ایالت متحده به داخل برگرداند و وزارت دفاع جهت دفاع از ما و نه بمباران کشورهای کوچک اقدام کند من اعتقاد ندارم که ما می بایست ژاندارم دنیا باشیم. چالش های این کشور موجب ایجاد نگاه های منفی به امریکا شده است "

معاون نامزد ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۰ به ایران می‌آید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر