کد خبر: 164199 A

مراحل ساخت مستند «بهارستان» از سه پیش آغاز شد اما به دلایل مختلف روند تولید آن متوقف گردید. در حال حاضر و با بررسی شورای مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تولید این مستند از سر گرفته شده است.

پس از سه سال توقف، تدوین فیلم مستند «بهارستان» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی بابک بهداد آغاز شد.

به گزارش ایلنا؛ بابک بهداد کارگردان مستند «بهارستان» در این زمینه اظهار داشت: مراحل ساخت مستند «بهارستان» از سه پیش آغاز شد اما به دلایل مختلف روند تولید آن متوقف گردید. در حال حاضر و با بررسی شورای مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تولید این مستند از سر گرفته شده است.

وی افزود: این مستند تاریخچه میدان بهارستان را بررسی می‌کند. بهارستان یک مستند تاریخی اجتماعی است که علاوه بر تاریخچه و پیدایش میدان بهارستان، تاسیس مجلس شورای ملی، برپایی انقلاب مشروطه، کودتای ۲۸ مرداد و مسائل سیاسی و اقتصادی که در این میدان رخ داده نیز در آن روایت می‌شود.

بهداد اظافه کرد: علاوه بر تصویربرداری فیلم که ۱۰ روز به طول انجامید، از تصاویر آرشیوی هم در ساختار آن استفاده شده و مدت زمان این اثر را به ۴۲ دقیقه رسانده است.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: نویسنده و کارگردان: بابک بهداد، تحقیق و پژوهش: آزاده بی‏زارگیتی، تصویربردار: صادق سوری، صدابردار: ساسان زالی، انیماتور: بهزاد نعلبندی.

مستند بهارستان در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید می‌شود.

مستند بهارستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر