کد خبر: 164366 A

با موضوع بیمه همگانی و بیمه طلایی؛

در این جلسه مقرر شد بیمه تأمین اجتماعی هنرمندانی که در سال‌های پیش بیمه شده‌اند بدون هیچ گونه مشکلی به قوت خود باقی است اما برای متقاضیان جدید، سیاست‌ها و شرایط جدید صندوق اعلام خواهد شد.

در پی بروز مشکلاتی در خصوص بیمه هنرمندان سینما جلسه‌ای با حضور مسئولان سینمایی و خانه سینما با رئیس صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان برگزار و تصمیماتی اتخاذ شد.

به گزارش ایلنا؛ مصوبات جلسه یاد شده عبارت است از:

۱ کلیه هنرمندان سینمایی متقاضی بهره‌مندی از بیمه تکمیلی سال ۹۳ تحت پوشش بیمه تکمیلی صندوق حمایت قرار می‌گیرند.
۲ - دارندگان کارت بیمه طلایی که پایان تعهدات آن ۱۰ اردیبهشت است، تا پایان اردیبهشت سال جاری در صورت نیاز به خدمات ویژه تکمیلی می‌توانند با مراجعه به صندوق از تعهدات بیمه تکمیلی بهره‌مند شده و با مساعدت مدیرعامل صندوق هیچ گونه مشکلی در آن بازه زمانی ۲۰ روزه(تا پایان اردیبهشت) برای ایشان پیش نخواهد آمد؛ بدیهی است هنرمندان می‌بایستی قبل از هر گونه اقدام درمانی و پرداخت هزینه به مراکز پزشکی نسبت به دریافت معرفینامه از سازمان و صندوق هنرمدان اقدام کنند.
۳ - در موارد اضطراری در خصوص بستری شدن هر یک از بیمه شدگان مراتب با تأیید سازمان سینمایی توسط صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان نزد بیمارستان مربوط متعهد خواهد شد.
۴ - سیاست‌ها و ضوابط ارائه خدمات بیمه‌ای(تأمین اجتماعی، تکمیلی و…) معیشتی و توسعه‌ای سال ۹۳ از طریق صندوق حمایت از هنرمندان به سازمان سینمایی اعلام خواهد شد تا اطلاع رسانی به صنوف سینمایی و متقاضیان صورت پذیرد.
۵ - بیمه تأمین اجتماعی هنرمندانی که در سال‌های پیش بیمه شده‌اند بدون هیچ گونه مشکلی به قوت خود باقی است اما برای متقاضیان جدید، سیاست‌ها و شرایط جدید صندوق اعلام خواهد شد.

جلسه مشترک خانه سینما،سازمان سینمایی و صندوق حمایت برگزار شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر