کد خبر: 182340 A

منیژه حکمت:

به دلیل مشکلات اقتصادی اکثر فیلم‌های سینمایی به دلیل شرایط اقتصادی در منازل دیده می‌شود.

منیژه حکمت درباره لزوم برگزاری جشنواره فیلم‌های ویدئویی تهران(یاس) گفت: اگرچه با برگزاری هیچ جشنواره‌ای موافق نیستم چون کارکرد آن را صرفا ویترینی برای اشخاص می‌دانم، اما از این جشنواره بسیار استقبال می‌کنم؛ زیرا جشنواره‌ای در دل مردم است.

به گزارش ایلنا؛ وی افزود: سیاستی که اتخاذ شده تا این فیلم‌ها در سبد کالای خانواده‌ها قرار بگیرد، بسیار خوب است بنابراین اگر بتوانیم این بخش را پربار‌تر کنیم؛ قطعا در فضای خالی فرهنگی ما اثرگذار خواهد بود.

حکمت در ادامه گفت: چیزی که باید به آن توجه ویژه داشت حضور بخش نمایش خانگی در سبد خرید مردم است. به دفعات دیده شده زمانی که از سوپر مارکت‌ها خرید می‌کنیم فیلم‌های نمایش خانگی جزئی از خرید مردم شده؛ که این اتفاق بسیار خوبی است.

تهیه کننده «شهر موش‌ها» خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کمترین حمایت را در ایران کالاهای فرهنگی دارند؛ حمایت از این بخش می‌تواند به بخش خصوصی کمک کند.

وی با بیان اینکه جشنواره فیلم‌های ویدئویی(یاس) بستری برای حضور جوان‌ها در عرصه فیلم‌سازی است، گفت: در این جشنواره جوان‌ها تجربه‌اندوزی می‌کنند و فیلم‌های برترشان دیده می‌شود ضمن اینکه فیلم‌های عرضه شده در شبکه نمایش خانگی حضور به مراتب پر‌رنگ‌تری در میان مردم دارند.

تهیه کننده «زندان زنان» با اشاره به اینکه نفوذ کالاهای فرهنگی در منازل زیاد است، گفت: اکثر فیلم‌های سینمایی به دلیل شرایط اقتصادی در منازل دیده می‌شود، به همین دلیل در این مدیوم سریال‌ها و فیلم‌های خوبی تا به امروز ساخته شده است.

وی ادامه داد: با توجه به هجوم رسانه‌های خارجی، این بخش بدون شک می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد؛ زیرا دیده شده که در ۹۰ درصد خانه‌ها این کالا‌ها وجود دارد، بنابراین محصولات آن هرچه جذاب‌تر باشد می‌تواند جلوی هجوم رسانه‌های غربی را بگیرد.

وی با بیان اینکه مشکل قاچاق الواح فشرده قابل حل است، گفت: مجلس شورای اسلامی باید قوانینی را برای رفع این مشکل مصوب کند؛ زیرا این مساله بسیار مهمی است و تا امروز برای این دزدی فرهنگی قانونی وجود نداشته است.

حکمت در ادامه افزود: ارگان‌های مختلف باید جلوی این دزدی فرهنگی را بگیرند، زیرا ما ابزاری برای این کار نداریم و تنها می‌توانیم اعتراض کنیم. آن‌ها باید قانونی را مصوب کنند تا جلوی این نوع دزدی‌ها گرفته شود؛ ضمن اینکه اهالی سینما هم باید دست به دست هم دهند و فرهنگ‌سازی کنند و مردم بدانند که برای ساخت این فیلم‌ها هزینه‌هایی شده است که اگر این هزینه‌ها بازگشت نداشته باشد؛ هنرمندان آسیب می‌بینند.

وی با تاکید بر این نکته که برای این منظور باید بستری فراهم شود، ادامه داد: جشنواره فیلم‌های ویدئویی تهران(یاس) بستر مناسبی برای این کار است، بنابراین باید از مسئولان بخواهیم در برگزاری این جشنواره کوتاهی نکنند و درصدد برگزاری هر چه بهتر آن برآیند.

کمترین حمایت در ایران از کالاهای فرهنگی می شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر