کد خبر: 187694 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

عصبانی نیستم پروانه نمایش دارد می‌تواند اکران شود / بخش بین‌الملل سینما را در یک موسسه تجمیع می‌کنیم / سینما بعداز یک دوران غیرطبیعی و پر از تنش و دوران بدگمانی‌ها؛ سوءظن‌ها؛ اختلاف‌ها و درگیری‌ها به سمت عادی شدن حرکت می‌کند.

رئیس سازمان سینمایی معتقد است: امروز سینما بعداز یک دوران غیرطبیعی و پر از تنش و دوران بدگمانی‌ها؛ سوءظن‌ها؛ اختلاف‌ها و درگیری‌ها به سمت عادی شدن وضعیت خود حرکت می‌کند و امیدواریم در حالت عادی و طبیعی بتوانیم پژوه‌های درخور و شایسته را در جهت اعتلای سینمای ایران ایجاد کنیم.

حجت الله ایوبی در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با اعلام این مطلب درباره وضعیت تولیدات سینمایی افزود: سبدی به نام سبد سینمایی ایران داریم که سبد محدودی است و کالاهای آن هم محدود است که در جشنواره‌ها این کالاها عرضه می‌شوند. ما با توجه به این سبد در طول سال جشنواره برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: در طول سال ۱۰۰ فیلم تولید می‌کنیم که در حدود ۶۰ فیلم قابل اکران هستند و برای این تعداد فیلم چندین جشنواره برگزار می‌کنیم و امیدواریم با همدلی که بین همکاران و دوستان وجود دارد بتوانیم تولیداتمان را افزایش دهیم.

رئیس سازمان سینمایی درباره اکران فیلم «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان نیز گفت: این فیلم پروانه نمایش گرفته و به عنوان یک فیلم سینمایی طبیعتا حق اکران دارد و کسی نمی‌تواند جلوی اکران آنرا بگیرد.

ایوبی درباره تمرکزگرایی در بخش بین‌الملل سینمای ایران گفت: امروز ما در نقطه‌ای قرار گرفتیم که در اطراف ما کشورهای حوزه تمدنی ایران بزرگ و ایران فرهنگی هستند که کشورهای فارسی زبانی هستند که همه آنها مشتریان باالفعل ما هستند اما این امر نیاز به همت دارد.

وی ادامه داد: بخش بین‌الملل را در سازمان سینمایی جدی گرفتیم و وظایف موسسات وابسته به سازمان سینمای را بازتعریف می‌کنیم و این احتمال وجود دارد که امور بین‌الملل را در یک موسسه تجمیع کنیم و کارشناسان زبده و برجسته‌ای را در یک موسسه جمع کنیم تا بتوانیم عقب‌ماندگی‌ها را در عرصه بین‌الملل جبران کنیم.

آخرین نظرات ایوبی درباره عصبانی نیستم و بخش بین الملل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر