کد خبر: 187764 A

کارگاه آموزشی «چگونه یک فیلم، فیلم می‌شود؟ چگونه یک نقد، نقد می‌شود؟» با تدریش مازیار اسلامی در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

کارگاه آموزشی «چگونه یک فیلم، فیلم می‌شود؟ چگونه یک نقد، نقد می‌شود؟» در دو حوزه فیلم سازی(داستانی، مستند، کوتاه و بلند) و ادبیات سینمایی(نقد و ترجمه) برای بررسی و ارزیابی آثار علاقمندان این دو حوزه برگزار می‌شود. در این کارگاه آموزشی که در دو بخش مجزا برگزار می‌شود، آثار فیلمسازان در حال تجربه ورزی و همچنین نقد‌ها و ترجمه‌های سینمایی علاقه مندان به مطالعات سینما، مورد بحثو گفت‌و‌گو واقع خواهد شد.

به گزارش ایلنا؛ هدف از برگزاری این کارگاه، فراهم کردن محیطی تعاملی و آموزشی برای بررسی آثار سینماگران و پژوهشگران سینمایی است. در این کارگاه تلاش می‌شود تا با هدف بهبود سطح کیفی آثار، محدودیت‌ها و قابلیت‌های آثار و نقدهای سینمایی مشخص شده و با کشف استعداد‌ها و نیروهای تازه، زمینه‌ای گسترده‌تر برای ادامه فعالیت علاقه مندان در حوزه‌های کاری اشان فراهم شود.

در پایان این دوره آموزشی و پس از ارتقاء و بهبود کیفیت زیبایی‌شناختی، فنی و محتوایی این آثار، در ‌‌نهایت امکان حمایت مجموعه خانه هنرمندان ایران از آثار شاخص و واجد ظرفیت در این دو حوزه وجود دارد. این حمایت‌ها می‌تواند شامل پخش فیلم در سینماتک خانه هنرمندان، کمک به فرآیند بهبود فنی آن‌ها و همچنین چاپ و نشر آثار آن‌ها خواهد بود.

مخاطبان این ۲ دوره کسانی هستند که یک اثر تمام شده یا در میانه‌های اجرا دارند(از قبیل فیلم، مقاله و کتاب) و لازم است تا پیش از شروع دوره و تا حداکثر پنج شنبه ۱۶ مردادماه ۱۳۹۳، فیلم‌ها یا مقالات خود را به معاونت پژوهشی و آموزشی خانه هنرمندان ایران ارسال نمایند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره آموزشی می‌توانند از ساعت ۱۴ تا ۲۰ با شماره تلفن ۸۸۳۱۰۴۶۳ تماس بگیرند.

کارگاه «چگونه یک فیلم، فیلم و چگونه یک نقد، نقد می‌شود؟»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر