کد خبر: 187929 A

مدیر کمیته پژوهش و علمی جشنواره فیلم مقاومت خبر داد:

داوری مقالات نخستین همایش علمی سینمای مقاومت که همزمان با سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در تهران برگزار می‌شود؛ آغاز شد.

داوری مقالات نخستین همایش علمی سینمای مقاومت که همزمان با سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در تهران برگزار می‌شود؛ آغاز شد.

به گزارش ایلنا؛ شهاب اسفندیاری(مدیر کمیته پژوهش و علمی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت) با اعلام این خبر افزود: با پایان یافتن مهلت دریافت چکیده مقالات «همایش علمی سینمای مقاومت» کار ارزیابی و داوری چکیده مقالات آغاز شد.

وی ادامه داد: علیرغم فرصت محدودی که برای ارسال مقالات وجود داشت، استقبال خوبی از سوی اساتید دانشگاه‌های مختلف و پژوهشگران عرصه فرهنگ و هنراز فراخوان این همایش صورت گرفته شده است.

به گفته وی، اعضای هیات علمی و دانشجویان دکتری و کار‌شناسی ارشد از دانشگاه تهران، دانشگاه هنر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صدا و سیما، دانشگاه شاهد، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه شیراز، دانشگاه آزاد و دانشگاه خوارزمی چکیده مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کرده‌اند.

اسفندیاری خاطرنشان ساخت: «نسبت سینمای دفاع مقدس با نظریه‌های ژانر»، «نقد سیاستگذاری سینمای دفاع مقدس»، «تصویر مقاومت در سینمای آفریقا»، «مقاومت و ضدمقاومت در سینمای فرانسه»، «بازنمایی مقاومت در سینمای فلسطین»، «بررسی نقش زن در سینمای مقاومت»، «بن نگره‌های سینمای سلطه»، «نقد و بررسی نظریه سینمای سوم»، «تحلیل آثار ضدجنگ هالیوود»، «نمود مقاومت در ادبیات ایران و راهکارهای اقتباس سینمایی از آن» و… از جمله موضوعاتی است که اساتید و پژوهشگران در مقالات ارسالی خود بدان پرداخته‌اند.

مدیر کمیته پژوهش و علمی سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت خبر داد: اگرچه فرصت ارسال چکیده مقالات همایش سینمای مقاومت پایان یافته است اما در صورتی که اساتید و پژوهشگران نسخه کامل مقالات خود را آماده داشته باشند تا ۱۰ مرداد همچنان فرصت دارند تا آن‌ها را جهت داوری به دبیرخانه همایش از طریق ایمیل rederch @ moqavematfilmfest. ir ارسال نمایند.

انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را درگستره «سینمای ایران» و «سینمای بین‌الملل» در قالب بخش‌های مختلف فیلم‌های سینمایی، سینمایی ویدیویی، کوتاه، مستند، چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران، نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در ایران و چند کشور جهان برگزار می‌نماید.

آغاز داوری مقالات نخستین همایش علمی سینمای مقاومت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر