کد خبر: 201840 A

مدیرعامل خانه سینما:

براساس آنچه که امروز علی‌رغم فضای مثبت و آرام بخشی که دولت جدید ایجاد کرده است، اتفاق می‌افتد شاید بتوان پیش‌بینی کرد که وضعیت آرامی پیش روی سینمای ایران نباشد.

مراسم افتتاح نمایشگاه عکس شانزدهمین جشن سینمای ایران شب گذشته(۱۴ شهریور) درحالی برگزار شد که مدیرعامل خانه سینما اعلام کرد با وضعیت موجود شرایط آرامی برای سینمای ایران در آینده نمی‌توان متصور بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ محمدمهدی عسگر‌پور در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس شانزدهمین جشن سینمای ایران در باغ موزه قصر با اشاره به جایگاه عکس در سینمای ایران گفت: این فعالیت در سینمای ایران تغییرات بسیاری داشته به خصوص با تغییرات تکنولوژی که همه ما با آن مواجه شدیم به طبع انجمن عکاسان هم دچار مسائلی شد اما با ایستادگی و تدبیری که دوستان در این انجمن داشتند و ان‌شاالله بعد از آن هم خواهند داشت، شاهد فعالیت‌ها و به روز شدنشان هم خواهیم بود.

وی با اشاره به وضعیت سینمای در سالهای گذشته گفت: در دوره‌های اخیر که بی‌مهری‌ها به گونه‌ای پیش رفت که گاهی اوقات ما باید بیاستیم و از هویت اصیل خودمان دفاع کنیم و بگوییم که ما هستیم چون بخش عمده‌ای از افتخارات ما را طوری نشان داده‌اند که نه تنها افتخار نیست بلکه موجب سرافکندگی یک ملت می‌شود. به خصوص حضور بین‌الملل سینمای ایران که درباره آن بسیار بحثشد و ناجوانمردانه به این پیکر تاختند و البته این روند ادامه هم خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه سینمای ایران مسیر دشواری را طی کرده است: ما نه تنها نباید فکر کنیم که به سر منزل مقصود رسیدیم بلکه حتی نباید فکر کنیم که به آن نزدیک شدیم. براساس آنچه که امروز علی‌رغم فضای مثبت و آرام بخشی که دولت جدید ایجاد کرده است، اتفاق می‌افتد شاید بتوان پیش‌بینی کرد که وضعیت آرامی پیش روی سینمای ایران نباشد. کما آنکه درهمین دو هفته گذشته با برخی موضوعات و پدیده‌ها مواجه شدیم که حتی می‌تواند پیامی داشته باشد و در واقع ذهن ما را ارجاء بدهد که بزودی با چه پدیده‌ای می‌توانیم مواجه شویم.

عسگرپور افزود: من فکر می‌کنم خانواده سینمای ایران سعی کرد که در این چند سال گذشته با هم متحد باشد و کمتر به اختلافات دامن بزند و سینما را به عنوان یک پدیده مهم نشان بدهد باید بازهم این روش را ادامه داد و از انرژی‌های مثبت هم برای راهی که در پیش داریم، استفاده کنیم.

حافظ احمدی رییس انجمن عکاسان سینمای ایران نیز گفت: هر بار که به خانه سینما رفتیم با خوشرویی ما را پذیرفتند. این نمایشگاه هم به همت بزرگواران خانه سینما به ویژه مازیار میری و بزرگ‌نیا(دبیر اجرایی جشن) علی‌رغم محدودیت‌ها برگزار شد.

منوچهر شاهسواری(تهیه‌کننده سینما) نیز اشاره به سخنان مدیرعامل خانه سینما گفت: خطری که آقای عسگرپور به آن اشاره کردند، ویرانگر است. آنچه در سال‌های گذشته بر سینمای ایران گذشته بر هیچکس پوشیده نیست. معتقدم آنچه موجب نگه‌داری خانه سینما شد، غیرت صنفی بود اما ا این به بعد امکان این غیرت صنفی را نداریم.

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس شانزدهمین جشن خانه سینما از مهدی عسگر‌پور، فرهاد توحیدی، مازیار میری و محمد بزرگ‌نیا تقدیر شد.

همچنین امیرحسین شجاعی عکاس فیلم «ملکه»، سحاب زریباف عکاس فیلم «اشباح»، مهدی دلخواسته عکاس فیلم «عقاب صحرا»، احمدرضا شجاعی عکاس فیلم «ساکن خانه چوبی» و ایران انتظام عکاس فیلم «قبیله من» تقدیر شدند و قرار شد تندیس خانه سینما در شب جشن خانه سینما به عکاس منتخب تقدیم شود.

اجرای برنامه را بابک حمیدیان برعهده داشت.

نمایشگاه عکس شانزدهمین جشن خانه سینما از ۱۴تا ۲۱ شهریورماه در باغ موزه قصر دایراست.

خانه سینما عسگرپور آینده آرامی پیش روی سینمای ایران نیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر