کد خبر: 211027 A

نامزدهای بخش‌های مسابقه سینمایی ایران، فیلم‌هایی ویدئویی و پویانمایی اعلام شد.

اسامی فیلم‌های نامزد در رشته‌های مختلف جشنواره فیلم کودک اعلام شد.

به گزارش ایلنا، ازسوی دبیرخانه جشنواره فیلم کودک اسامی نامزد‌ها در رشته‌های مختلف جشنواه سینمای ایران به شرح ذیل اعلام شد:

بخش مسابقه سینمای ایران
نامزدهای دریافت جوایز بخش مسابقه سینمای ایران برای فیلم‌های سینمایی بلند(پروانه زرین بهترین فیلم بلند، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین بازیگر کودک و نوجوان، بهترین دستاورد فنی و هنری، جایزه ویژه هیئت داوران، تندیس زرین جایزه ویژه شهید بهنام محمدی و پروانه زرین به بهترین فیلم منتخب تماشاگران فیلم‌های ذیل نامزد دریافت پروانه زرین عبارتند از:
«آوا» به کارگردانی سیامک کاشف آذر، «باغ بهشت» مرتضی محمدیان، «تتل و راز صندوقچه» به کارگردانی وحید گلستان، «خانه‌ای در کنار ابر‌ها» به کارگردانی سید جلال دهقانی اشکذری، «دزد و پری» به کارگردانی حسین قناعت، «سرزمین ر‌ها» به کارگردانی فرهاد مهرانفر، «فرار از قلعه رودخان» به کارگردانی غلامرضا رمضانی، «قول» به کارگردانی محمد علی طالبی، «مبارزان کوچک» به کارگردانی سید داود اطیابی و «وروجک‌ها» به کارگردانی فرزاد اژدری

در بخش مسابقه آثار ویدئویی(کوتاه و نیمه بلند)
نامزدهای دریافت پروانه زرین بخش آثار ویدئویی کوتاه و نیمه بلند(پروانه زرین بهترین اثر بلند، بهترین اثر کوتاه و نیمه بلند، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر کودک و نوجوان عبارتند از:
«برتلک باز» به کارگردانی سجاد احمد بیگی، «بولود» به کارگردانی مهدی حیدری، «پل» به کارگردانی امین قشقائیان، «خدایی برای همه» به کارگردانی جواد خادم‌زاده، «سیاه و سفید» به کارگردانی جلال ساعد پناه، «کودکان ابری» به کارگردانی رضا فهیمی، «کودکی‌های آقای هنرپیشه» به کارگردانی فاضل پورابوطالب

بخش فیلم‌های ویدئویی(بلند)
فیلم‌های نامزد دریافت جوایز بخش ویدئویی بلند در بخش پروانه‌های زرین سینمای ایران برای فیلم‌های ویدئویی بلند عبارتند از:
آسیاب مادری به کارگردانی علی امانی، اولین عکس من به کارگردانی میلاد جرموز، بچه نشو به کارگردانی احمد درویش علی‌پور، بچه‌های پرواز به کارگردانی مصطفی نظری‌زاده تبسم گرگ به کرگردانی جواد علیزاده، جشن تکلیف به کارگردانی محمود معظمی، غریبه‌ها به کارگردانی سید محسن یوسفی، می‌ه‌مان به کارگردانی بهزاد رفیعی

بخش فیلم‌های پویانمایی(کوتاه و نیمه بلند)
نامزدهای دریافت پروانه زرین بخش پویانمایی کوتاه و نیمه بلند عبارتند از:
بخشنده به کارگردانی حسین باغبانی، پنکه به کارگردانی شیرین سوهانی، تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام به کارگردانی امید خوش نظر، درخت به کارگردانی ساره شفیعی‌پور، سلام بر روح اله به کارگردانی بهروز خندان دل، عروسی شاپرک به کارگردانی مهین جواهریان، وقتی که بچه بودم به کارگردانی مریم کشکولی نیا

بخش فیلم‌های بلند پویانمایی(بلند)
نامزدهای دریافت پروانه زرین بخش بلند پویانمایی عبارتنداز:
افسانه شهر قالی به کارگردانی حمیدرضا حافظی، سربازان کوچک به کارگردانی کیانوش دالوند، سقوط به کارگردانی مهدی آتش جام، شهر راز به کارگردانی مازیار محمدی‌نژاد.

اسامی نامزدهای رشته‌های مختلف جشنواره فیلم کودک اعلام شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر