کد خبر: 211471 A

با دبیری علم‌الهدی برگزار می‌شود؛

خانه‌سینما قصد دارد با برگزاری یک هم‌اندیشی سه روزه؛ وضعیت اکران فیلم‌ها در سینمای ایران را بررسی کند.

به دنبال مشکلاتی که برای اکران بعضی فیلم‌ها به وجود آمد و همچنین انتقاداتی که به نمایش برخی فیلم‌هایی که با مجوز وزارت ارشاد روی پرده رفته‌اند؛ ازسوی بعضی نهاد‌ها شده؛ خانه سینما قصد دارد وضعیت اکران فیلم‌ها در سینمای ایران را بررسی کند.

فرهاد توحیدی(سخنگو و رئیس هیات مدیره خانه سینما) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ با اعلام این مطلب افزود: خانه‌سینما قصد دارد هم‌اندیشی " آسیب‌شناسی وضعیت اکران فیلم‌ها در سینمای ایران " را ظرف دو هفته آینده برگزار کند.

وی ادامه داد: این هم‌اندیشی سه روزه برگزار می‌شود و در آن نمایندگان حقوقی نهاد‌ها و سازمان‌هایی که در سینما و اکران فیلم‌ها فعالیت دارند؛ حضور پیدا می‌کنند و نظرات خود را اعلام می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دبیر این هم‌اندیشی امیرحسین علم‌الهدی است؛ افزود: قرار است دبیر هم‌اندیشی سرفصل‌ها و ریز جزئیات این نشست‌ها را اعلام کند اما قطعا در این هم‌اندیشی درباره مباحثی همچون تعدد مراکز تصمیم‌گیر برای اکران فیلم‌ها، سیاه‌نما خواندن بعضی فیلم‌ها و سایر مباحثمربوط به اکران فیلم‌ها صبحت خواهد شد.

توحیدی افزود: مخاطب این نشست علاقمندان سینما، فیلمسازان و تهیه‌کنندگان هستند و حضور خبرنگاران و منتقدان سینمایی نیز در این نشست‌ها آزاد است.

گردهمایی نهادهای تصمیم‌گیر در اکران فیلم‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر