کد خبر: 213612 A

مروز امور فرهنگی به شهرداری‌ها واگذار شده و رقابت شهرداری‌ها بر سر برنامه‌های فرهنگی است و شهرداران بر‌تر دنیا بر اساس ایده‌های نوین انتخاب می‌شوند.

نشست مشترک مدیران سازمان سینمایی و مدیران یکی از بانکها برگزار شد.
به گزارش ایلنا «حجت الله ایوبی» رییس سازمان سینمایی در این نشست گفت: در تمام کشورهایی که فرهنگ در جایگاه مناسبی قرار دارد شهرداری‌ها همکاری‌های تنگاتنگی در این عرصه دارند و حتا نقش حمایت شهرداری‌ها، از وزارت فرهنگ در کشورهای مختلف بیشتر است.
وی یادآور شد: اجرای این روند علاوه بر آمریکا در اروپا، چهره فرهنگی این قاره را تغییر داد. از وقتی این اتفاق افتاد چهره اروپا تغییر کرد.
رییس سازمان سینمایی توضیح داد: امروز امور فرهنگی به شهرداری‌ها واگذار شده و رقابت شهرداری‌ها بر سر برنامه‌های فرهنگی است و شهرداران بر‌تر دنیا بر اساس ایده‌های نوین انتخاب می‌شوند.
ایوبی با بیان اینکه مفهوم شهرداری در تهران در سالیان اخیر تغییر کرده توضیح داد: در دوران حضور قالیباف نیز اتفاقات خوبی در عرصه فرهنگ از سوی شهرداری‌ها رخ داد و این امر به کلان شهرهایی مانند تبریز و اصفهان تسری پیدا کرد که این روند به سود عرصه فرهنگ و هنر شد.
وی با بیان اینکه دوست داریم بانک شهر نیز در عرصه فرهنگ پیشتاز باشد گفت: در اغلب برنامه‌های موثر فرهنگی نام چند بانک دیده می‌شود و در ایران نیز بانک‌ها در حال ورود کردن به برنامه‌های فرهنگی هستند؛ در حوزه تجسمی بانک‌ها در سال‌های اخیر ورود پیدا کردند و امروز یک بانک شاید ۱۰ اثر از سهراب سپهری را به عنوان گنجینه در اختیار داشته از این منظر پیشتار است.
رییس سازمان سینمایی اظهار کرد: عرصه سینما جذاب است و سینماگران نیازمند به همکاری هستند. تصور می‌کنم با توجه به تغییرات بانک شهر، سازمان سینمایی در کنار این بانک قرار دارد و امیدوارم بتوانیم پروژه‌های مشترکی را اجرا کنیم و حاصل این همکاری برای طرفین رضایت بخش باشد.
ایوبی ادامه داد: دوست داریم شما برای دیگران درس شوید نه درس عبرت و سرمایه گذاری موفقی در سینما داشته باشید و خبر حضور شما در سینما برای اهالی فرهنگ امید آفرین خواهد بود.
وی تاکید کرد: در نیم سال ابتدایی سال ۹۳ نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش فروش آثار سینمایی داشتیم و این در حالی است که در دنیا به دلیل حضور رقبای تصویری دیگر و دیگر رسانه‌های تصویری، شاهد افت مخاطب سینما هستیم.
رییس سازمان سینمایی با اشاره به اجرای طرح سینما سلام به صورت رایگان در دوره اول و نیم بها در دوره دوم یادآور شد: اجرای این طرح و استقبال مردم نشان داد مردم سینما را دوست دارند و در دوره دوم و با وجود نیم بها بودن قیمت بلیت‌ها، بیش از ۸۵ درصد از ظرفیت سینما‌ها مملو از علاقه مندان به سینما شد.
ایوبی گفت: سینما کوروش به عنوان یکی از سینمای تازه تاسیس، به حدی مورد استقبال قرار گرفت که واحدهای تجاری این مجتمع به سرعت راه افتاد و افزایش قیمت چند درصدی پیداکرد.
«حسین محمد پورزرندی» مدیرعامل بانک شهر نیز در این دیدار با تبریک عید غدیر افزود: خوشحالیم در جمع اهالی فرهنگ و مدیریت سینما هستیم. ۹ سال در شهرداری تهران بودم اما به دلیل ارتباط با بخش اجتماعی، به مسائل اجتماعی و اهمیت کارکرد فعالیت‌های فرهنگی در کاهش مسائل اجتماعی واقف هستم.
وی یادآور شد: امروز مسئله اصلی فرهنگ است و اقتصاد هم باید به عرصه فرهنگ کمک کند و همانگونه که مقام معظم رهبری بار‌ها به اهمیت فرهنگ تاکید فرمودند باید تلاش کنیم اقتصاد موتور احیای فرهنگ باشد.
مدیرعامل بانک شهر یادآور شد: بانک شهر را با سیتی بانک‌های دنیا مقایسه می‌کنیم؛ این سیتی بانک‌ها مدل شبیه‌بان شهر دارند و مدیریتشان از سوی شهرداری‌ها انتصاب می‌شود.
پورزرندی ادامه داد: بسیاری از مسائل که امروز در عرصه شهری هزینه به دوش شهرداری‌ها می‌گذارند با فرهنگسازی و هزینه کمتر قابل رفع است؛ عرصه فرهنگ اقتصادی نیز بوده و استفاده از ابزار فرهنگی در تغییر رفتار‌ها موثر است.
وی تصریح کرد: بانک رسالتی بنام بانکداری اجتماعی دارد. ساخت برخی مجتمع‌ها از جمله سینما و پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی از سوی بانک‌ها بسیار اثرگذار است. علاقه و اعتقاد داریم که می‌توان در یک فیلم تصویری از بانک ارائه شود که در اذهان عمومی ماندگار شود و نمونه این امر حمایت بانک گردشگری از فیلم شهرموش‌ها ۲ است.
مدیرعامل بانک شهر با بیان اینکه این بانک تنها به دنبال سود نیست اظهار امیدواری کرد که نتیجه همکاری سازمان سینمایی و بانک شهر موفقیت آمیز باشد.
«خیر الله بیراموند» معاون بازاریابی در امور مشتریان‌بان شهر نیز با اشاره به تهیه توافقنامه میان طرفین، درباره تعهدات بانک شهر و سازمان سینمایی توضیحاتی ارائه کرد.
نصب دستگاه‌های پوز و خود‌پرداز و اینترنت بانک، مشارکت در پروژه‌های عمرانی فرهنگی از جمله مفاقد این قرار داد است.
«بیراموند» همچنین یادآور شد: سینما‌ها صرفا با کاربری فرهنگی کاربرد ندارند و خوشبختانه پیشنهاد ما مبنی بر کاربری چند منظوره پروژه‌های سینمایی مورد قبول سازمان سینمایی واقع شد و بانک شهر آماده همکاری در ساخت چنین پروژه‌هایی با توجیه اقتصادی را دارد.
وی تاکید کرد: پرداخت تسهیلات مستقیم به هنرمندان و سرمایه گذاری در ساخت آثار سینمایی با توجیه اقتصادی از دیگر مفاد این توافقنامه است.
بیراموند ادامه داد: ما این آمادگی را داریم سینماهایی مانند لاله زار را تبدیل به احسن کرده و از قبال آن، سالن‌های سینمایی مورد نیاز شهر در بخش‌های مختلف را بسازیم.
سید مصطفی ابطحی قائم مقام امور اقتصاد و سینما و معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و سمعی بصری گفت: حضور مدیرانی از جنس فرهنگ در بانک شهر کار ما را ساده می‌کند.
به گفته وی، ارائه تسهیلات سینماگران، مشارکت در ساخت فضاهای سینمایی با چند کاربری و مشارکت در تولید فیلم‌های سینمایی از جمله مواردی است که بر اساس توافقنامه، طرفین می‌توانند در این باره همکاری کنند.
معاون آموزش و پژوهش سازمان سینمایی تاکید کرد: ساخت فیلم‌های خوب درباره کارکرد بانک‌ها می‌تواند به آن‌ها در جذب سرمایه مردم کمک کند و در این راه مذاکراتی نیز با هنرمندان انجام شده است.
محمد احسانی معاون ارزشیابی آثار سازمان سینمایی، علیرضا رضاداد مشاور ارشد رییس سازمان سینمایی، سید مصطفی ابطحی قائم مقام امور اقتصاد و سینما و معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و سمعی بصری، رمضانعلی حیدری به عنوان مشاور راهبردی سازمان سینمایی، تابش فر معاون ارتباط با شهرداری‌ها و خیر الله بیراموند معاون بازاریابی در امور مشتریان بانک شهر از مدیران حاضر در این جلسه بودند

ایوبی:در دنیا امور فرهنگی به شهرداری‌ها واگذار شده است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر