کد خبر: 214286 A

برگزاری جشنواره فیلم کودک در استانهای ایلام و بوشهر با استقبال کودکان و سینماگران این دو استان روبرو شده است.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به موفقیت برگزاری اولین دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان در استان بوشهر، از «دزد و پری» حسین قناعت به عنوان یکی از فیلم‌های پرمخاطب جشنواره در این استان نام برد.

به گزارش ایلنا حمیده ماحوزی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، درباره تعداد فیلم‌های اکران شده در روزهای برگزاری جشنواره در این استان، گفت: در کل ۹ فیلم را برای علاقه‌مندان سینمای کودک و نوجوان به نمایش گذاشتیم که در بین آن‌ها، پنج فیلم جدید هم وجود داشت. او از «تتل و راز صندوقچه»، «آوا»، «باغ بهشت»، «دزد و پری»، «خانه‌ای کنار ابر‌ها»، «گنجشکک اشی مشی»، «شهر موش‌ها ۱»، «مروارید» و «دیو و دلبر» به عنوان فیلم‌های اکران شده در ایام برگزاری جشنواره در استان بوشهر نام برد.
مدیر کل اداره ارشاد استان بوشهر، با اشاره به این‌که مدت برگزاری جشنواره کودک و نوجوان در این استان، چهار روز بود، ادامه داد: استان بوشهر از پانزدهم تا هجدهم ماه جاری، برای دوست‌داران فیلم کودک و نوجوان، نمایش فیلم داشت. ماحوزی با اشاره به استقبال از برنامه‌های جشنواره کودک و نوجوان در استان بوشهر، اظهار کرد: شاید با تبلیغات، برنامه ریزی و صرف زمان بیشتری برای برگزاری جشنواره در دوره‌های بعدی بتوانیم استقبال مردم را به سطح بهتری برسانیم. البته در این دوره از برگزاری هم چیزی کم نگذاشتیم اما به هر حال با همه رضایت نسبی که از استقبال مخاطبان داریم، پیش‌بینی می‌کنیم که در دوره‌های بعدی، استقبال بالاتری را شاهد باشیم.
او با اشاره به این‌که استان بوشهر با دو سالن سینما، میزبان علاقه‌مندان به فیلم‌های عرصه کودک و نوجوان بود، فیلم سینمایی «دزد و پری» را دارای بیشترین مخاطب عنوان کرد.
ماحوزی در پایان صحبت‌های خود اظهار کرد: این برای نخستین بار بود که استان بوشهر، اقدام به برگزاری جشنواره کودک و نوجوان می‌کرد، از این‌رو امید می‌رود با کسب این تجربه، دوره‌های بعدی، با حمایت و همکاری مراکز و نهادهایی چون آموزش و پرورش، صدا و سیما، شهرداری و… بهتر و مطلوب‌تر برگزار شود.

همچنین دبیر امور سینمایی سمعی و بصری اداره ارشاد استان ایلام با اشاره به نمایش ۹ فیلم کودک و نوجوان در ایلام، گفت: ما با دعوت از دانش‌آموزان دارای یک جامعه هدف بودیم که بر همین اساس موفق شدیم تعداد مخاطبان را به دو هزار نفر برسانیم.
علی هلشی، مدیر امور سینمایی سمعی و بصری اداره ارشاد استان ایلام، در گفتگو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان، درباره کمیت و کیفیت برگزاری این جشنواره در استان ایلام، گفت: اداره ارشاد استان ایلام در ایام برگزاری جشنواره، ۹ فیلم را برای علاقه‌مندان به فیلم کودک و نوجوان به نمایش گذاشت که از بین این ۹ فیلم، سه تای آن جدید بود.

وی «وروجک‌ها»، «ما متهمیم»، «تتل و راز صندوقچه»، «گنجشکک اشی مشی»، «دیو و دلبر»، «الو الو من جوجوام»، «شهر موش‌ها ۱»، «ننه نقلی» و «فرزند خوانده» را فیلم‌های به نمایش درآمده در روزهای برگزاری جشنواره فیلم کودک در استان ایلام خواند و افزود: ما دراین دوره از برگزاری جشنواره، تنها نمایش فیلم داشتیم. او روزهای برگزاری جشنواره را چهار روز و از سیزدهم تا شانزدهم ماه جاری خواند و درباره استقبال مخاطبان، اظهار کرد: ما با دعوت از دانش‌آموزان دارای یک جامعه هدف بودیم که بر همین اساس موفق شدیم تعداد مخاطبان را به دو هزار نفر برسانیم.
وی سالن آمفی تئا‌تر اداره ارشاد استان ایلام با ظرفیت ۲۰۰ نفر را میزبان علاقه‌مندان فیلم کودک و نوجوان خواند و اظهار کرد: ما در هر روز با سه نوبت اکران، میزبان دوست‌داران سینمای کودک بودیم.
مدیر امور سینمایی سمعی و بصری اداره ارشاد استان ایلام، با اشاره به این‌که این دوره برای پنجمین بار بود که افتخار برگزاری جشنواره کودک و نوجوان را در استان داشتیم، گفت: افزون بر آموزش و پرورش، شهرداری استان نیز، همراه ما در برگزاری این جشنواره بود. امسال تنها در مرکز استان میزبان علاقه‌مندان بودیم و امیدوارم در دوره‌های بعدی، باز هم شرایط اکران گسترده فیلم‌ها فراهم شود.
امسال سجاد احمدبیگی از اعضای انجمن سینمای جوان دفتر ایلام در این جشنواره موفق به کسب دیپلم افتخار بهترین کارگردانی شد و تندیس بهترین تصویربرداری و بهترین صداگذاری برای فیلم کوتاه برتلک‌باز نیز به این هنرمند اهدا شد.

استقبال کودکان ایلامی و بوشهری از جشنواره فیلم کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر