کد خبر: 219276 A

این گاه‏نامه در واقع ماده و محور اصلی پژوهش‌های سینمایی را در اختیار پژوهشگران قرار خواهد داد تا با ملاحظۀ صعود یا نزول آمار فروش‏، تعداد بیننده، تعداد سالن‏‌ها و سایر آمار راه برای تحلیلهای کلان و دقیق، آسیب‏‌شناسی وضع موجود و ترسیم دقیق‏‌تر و روشن‌تر راه پیش‏روی سینمای ایران باز شود.

«سیدروح‌الله حسینی» مدیرکل مطالعات، توسعۀ دانش و مهارت‌های سینمایی از انتشار گاه‌نامۀ الکترونیک «سینمای ایران در گذر زمان» خبر داد.

به گزارش ایلنا، «سید روح الله حسینی» اعلام کرد که دفتر مطالعات، توسعۀ دانش و مهارت‌های سینمایی در نظر دارد تا برای نخستین بار گاه‌نامه‌ای الکترونیکی، تحت عنوان «سینمای ایران در گذر زمان» را با توجه و تاکید بر فراز و فرود سینمای ایران در حوزه‏‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، از آغاز انقلاب تاکنون در اختیار عموم قرار دهد.

وی با اشاره به این موضوع که دفتر مطالعات مستدل‏‌ترین و در نتیجه قابل اتکاء‌ترین آمار فروش سینمای ایران را در اختیار دارد، اعلام کرد: این آمار می‌‏تواند مبنای تحلیل‏‌ها و پژوهش‌های کیفی و موثری در حوزۀ سینمای ایران باشد. این گاه‏نامه در واقع ماده و محور اصلی پژوهش‌های سینمایی را در اختیار پژوهشگران قرار خواهد داد تا با ملاحظۀ صعود یا نزول آمار فروش‏، تعداد بیننده، تعداد سالن‏‌ها و سایر آمار راه برای تحلیلهای کلان و دقیق، آسیب‏‌شناسی وضع موجود و ترسیم دقیق‏‌تر و روشن‌تر راه پیش‏روی سینمای ایران باز شود.

تنها مرجع رسمی ثبت آمار فروش فیلم از سال ۶۱ تاکنون دفتر مطالعات، توسعه دانش و مهارت‌های سینمایی بوده و از این جهت، این دفتر آرشیو ارزشمندی از آمار و اطلاعات فروش فیلم‌های اکران شده در سینماهای کشور در اختیار دارد که تاکنون منتشر نشده است و علاقمندان می‌توانند به زودی و از طریق بخش نشریات سایت cinema - org. irبه این گاهنامه و آخرین اخبار دفتر مطالعات، توسعه دانش و مهارت‌های سینمایی دسترسی پیدا کنند.

گاهنامه الکترونیک «سینمای ایران در گذر زمان» منتشر می‌‏شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر