کد خبر: 229820 A

مقرر شد توافق‌نامه همکاری‌های مشترک برای تداوم دوستی و تبادل تجربیات دوطرف ایران و آلمان در عرصه توسعه هنری سینما تنظیم و اجرایی شود.

هیات نمایندگی جامعه اصناف سینمای ایران در ادامه حضور در آلمان با رییس آکادمی فیلم برلین(آلفرد هولگاس) دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی عسگرپور در این دیدار به تشریح ماموریت و ساختار خانه سینما پرداخت و بعد فرهاد توحیدی با اشاره به همکاری‌های مشترک بین‌الملی بین خانه سینما و فیلسمازان فرانسه و آکادمی علوم و هنر‌های سینمایی(اسکار) پیشنهاد تنظیم توافق نامه همکاری‌های مشترک را برای تداوم دوستی و تبادل تجربیات دو طرف در عرصه توسعه هنری سینما ارایه کرد.

آلفرد هولگاس(رئیس آکادمی فیلم برلین) نیز با اشاره به جوان بودن اکادمی فیلم در آلمان گفت: ما سینمای ایران را به خوبی می‌شناسیم و به ارزش‌هایش آشنا هستیم.

او از اینکه خانه سینما با برنامه مدون به این دیدار آمده؛ اظهار شگفتی کرد و تقاضا کرد تا این موضوع در هنگام برپایی جشنواره فیلم برلین بررسی و موافقت‌نامه همکاری‌های مشترک تنظیم، امضا و مبادله شود.

در این دیدار غلامرضا موسوی از وضعیت تهیه‌کنندگی و اقبال مردم به سینما سخن گفت و افزود: درصورت نگاه باز دولت به سینما اقبال مردم به سینما بیشتر می‌شود.

فردا هیات نمایندگی خانه سینما از استودیو‌های فیلمسازی آلمان واقع در شهرک پوتسدام دیدار می‌کنند.

در این دیدار؛ فرهاد توحیدی، محمدمهدی عسگرپور، همایون اسعدیان، غلامرضا موسوی و سیدمحسن هاشمی در محل آکادمی فیلم آلمان حضور داشتند.

خانه سینما همکاری مشترک خانه سینما و آکادمی فیلم برلین آغاز شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر