کد خبر: 235984 A

با حضور جمع زیادی از علاقمندان؛

مراسم چهلمین روز درگذشت مرتضی پاشایی خواننده جوان پاپ باحضور انبوه علاقمندان و هنرمندان ظهر امروز پنجشنبه ۴ دی ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد. / این مراسم ساعت ۱۴ آغاز و تا ساعت ۱۶ ادامه داشت.

مراسم چهلمین روز درگذشت مرتضی پاشایی؛ خواننده جوان پاپ باحضور انبوه علاقمندان و هنرمندان ظهر امروز پنجشنبه ۴ دی ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، درحالیکه قرار بود مراسم از ساعت ۱۴ آغاز شود اما جمعیت زیادی از ساعت ۱۲ ظهر در قطعه هنرمندان بهشت زهرا تجمع کرده بودند و برگزارکنندگان برای نظم بیشتر با داربست کشیدن در سه مرحله از ازدحام جمعیت جلوگیری کردند.

عموی مرتضی پاشایی با تشکر از علاقمندان و دوستداران پاشایی طی سخنانی گفت: از طرف خانواده‌ زنده‌یاد مرتضی پاشایی از همه شما مردم قدردانی می‌کنم. این مردم بسیار بزرگوار، هنردوست و هنرمند هستند.

وی ادامه داد: در این‌گونه مراسم، جوانانی با روح پاک شرکت کردند که این کار آن‌ها وصف‌ناپذیر بود. قدر خودتان را بدانید. حقیقتا مردم ایران والا و بی‌نظیر هستند.

عموی مرتضی پاشایی افزود: دلیل محبوبیت مرتضی پاشایی در بین مردم این است که او چند ویژگی داشت؛ در وهلهٔ نخست، او یک هنرمند مردمی بود و همیشه برای مردم و نه برای چیزی دیگر می‌خواند البته بیشتر هنرمندان همین‌طور هستند.

وی افزود: مرتضی بسیار متواضع بود و به هیچ‌وجه خودش را جدا از مردم نمی‌دانست. مرتضی نغمه‌هایش الهی بود. او می‌گفت، من نغمه درون انسان‌ها را کشف می‌کنم. اگر هم مرتضی عاشقانه می‌خواند، منشأ آن عشق الهی بود.

مریم حیدرزاده شاعر و ترانه‌سرا گفت: مرتضی پاشایی همیشه از اعماق وجود خود می‌خواند و این پاییز، تلخ و غمگین رقم خورد. با این حال، او همیشه هست و صدایش زینت‌بخش دل‌های ماست.

وی ادامه داد: برای زنده‌یاد پاشایی دنیایی آرامش آرزو می‌کنم. فکر می‌کنم پرواز به آسمان طلایی، زیبا‌تر از این زمین است و برای خانواده‌اش بی‌‌‌‌نهایت صبر آرزو می‌کنم، زیرا ما فقط با صدای او زندگی می‌کردیم و خانواده‌اش با خودش زندگی می‌کردند. همین که کسی در اوج پرواز کند و مردم آثارش را زمزمه کنند، خودش افتخاری است.

مجید بادکوبه‌ای یکی از مداحان اهل بیت به همراه پدر مرتضی پاشایی بر سر مزار وی به مرثیه سرایی پرداختند. اجرای رنامه را علی ضیاء بر عهده داشت و افرادی همچون علی لهراسبی، فریدون آسرایی، محمد علیزاده، بهروز رهبری فر، سامان گوران و جمعی دیگر از هنرمندان و ورزشکاران در این مراسم حضور داشتند.

این مراسم ساعت ۱۴ آغاز و تا ساعت ۱۶ ادامه داشت.

تعداد بسیاری از علاقمندان مرتضی پاشایی در این مراسم حضور پیدا کرده بودند و در پایان تعدادی از آن‌ها قطعاتی را از این خوانندهٔ جوان همصدا خواندند.

در حاشیه‌ این مراسم، تعداد زیادی از دست‌فروشان در قطعهٔ هنرمندان بساط خود را پهن کرده بودند و سی‌دی‌های غیرقانونی کپی‌شدهٔ مرتضی پاشایی و پوسترهای این خواننده را می‌فروختند.

مرتضی پاشایی، صبح روز جمعه(۲۳ آبان‌ماه) در بیمارستان بهمن تهران از دنیا رفت و پیکرش ۲۵ آبان‌ماه از مقابل تالار وحدت تشییع شد و غروب‌‌‌‌ همان روز در قطعه‌ هنرمندان بهشت زهرا(س) آرام گرفت.

گزارش تصویری مراسم چهلمین روز درگذشت مرتضی پاشایی را دراینجاببینید.

مرتضی پاشایی مراسم چهلم مرتضی پاشایی برگزار شد مراسم چهلمین روز درگذشت مرتضی پاشایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر