کد خبر: 253318 A

پنجمین جشنوارهٔ فیلم شهر سوم تا دوازدهم خردادماه سال ۹۴ در ۲ بخش مسابقهٔ سینمای ایران و سینمای بین‌الملل در تهران برگزار می‌شود.

بخش بین‌الملل پنجمین جشنواره فیلم شهر در قالب دو بخش رقابتی و سه بخش غیررقابتی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، سیاوش حقیقی دبیر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر گفت: این رویداد سینمایی در بخش بین‌الملل به صورت مسابقه فیلم‌های بلند و کوتاه طراحی شده که به ترتیب در بخش مسابقه فیلم‌های بلند حداکثر ۱۲ فیلم بین‌المللی و ۳ فیلم ایرانی، همچنین، در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه بین‌الملل حداکثر ۳۰ فیلم بین‌المللی و ۵ فیلم ایرانی حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: علاوه بر بخش‌های رقابتی سه بخش غیررقابتی هم در ساختار بین‌الملل جشنواره شهر ازسوی شورای سیاستگذاری جشنواره پیش‌بینی شده که متعاقبا معرفی خواهند شد.

حقیقی با بیان اینکه «تعامل شهروندان بر زندگی انسانی و متعالی و تکریم مقاومت برای بقاء در شهر‌ها در دوران مصائب» مهم‌ترین رویکردهای بخش بین‌الملل پنجمین جشنواره فیلم شهر عنوان شد، خاطرنشان کرد: بخش بین‌الملل جشنواره شهر فیلم‌هایی را به نمایش می‌گذارد که بر تعامل شهروندان با شهرشان بر بستری از زندگی انسانی و متعالی تاکید دارند. همچنین، از دیگر اهداف این بخش، نمایش و بذل توجه به آثاری با کیفیت در جهت پاکیزه‌سازی حیات شهری و تکریم مقاومت برای بقاء در شهر‌ها در دوران مصائب است.

دبیر پنجمین جشنواره فیلم شهر همچنین خبر داد: در مجموع ده عنوان جایزه برای برگزیدگان بخش بین‌الملل پیش‌بینی شده است.

عناوین جوایز بخش بین‌الملل به این شرح است.

فیلم‌های بلند بخش مسابقه:

جایزه بهترین فیلم(تهیه‌کننده) / جایزه ویژه هیات داوران / جایزه بهترین کارگردان / جایزه بهترین فیلمنامه / جایزه بهترین بازیگر زن / جایزه بهترین بازیگر مرد / جایزه دستاورد فنی - هنری.

همچنین، در این بخش حداکثر ۳۰ فیلم بین‌المللی و ۵ فیلم ایرانی حضور خواهند داشت. برای این بخش هم سه عنوان جایزه درنظر گرفته شده است: بهترین فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم کوتاه مستند و بهترین پویانمایی کوتاه.

حقیقی افزود: متقاضیان حضور در بخش بین‌الملل می‌بایست آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۵ به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.

پنجمین جشنوارهٔ فیلم شهر سوم تا دوازدهم خردادماه سال ۱۳۹۴ در ۲ بخش مسابقهٔ سینمای ایران و سینمای بین‌الملل در تهران برگزار می‌شود.

جزئیات بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم شهر اعلام شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر