کد خبر: 253745 A

گروه سینمایی هنر و تجربه تعریف دارد و تماشاگر می‌داند که برای تماشای چه فیلمی می‌آید و غالبا هم راضی از سالن سینما خارج می‌شود.

گروه سینمایی هنر وتجربه چون تعریف دارد وتماشاگر می‌داند که برای تماشای چه فیلمی می‌آید، غالبا راضی هم بر می‌گردد

اصغر فرهادی(تنها کارگردان ایرانی برنده جایزه اسکار) درباره گروه سینمایی هنر وتجربه و نمایش مستند «از ایران، یک جدایی» در این گروه گفت: اینکه این فیلم چه قدر توانسته تنوع نظرات را درباره حاشیه‌های فیلم، جوایز و تشویقهایی که فیلم داشته، انعکاس دهد، به نظرم دراین زمینه، این مستند موفق بوده است. یعتی یک وجه درست وقابل اعتنای این فیلم این بود که فیلمساز‌ها خودشان نیامده بودند وسط ویک جوری سایه بیاندازند بر روی نظرات مردم. هم نظرات کسانی که مخالف بودند منعکس شده بود وهم نظرات موافقین و البته موافقین تعدادشان بیشتر است واین(بیشتر بودن موافقان) یک جوری از طرف فیلمسازان نبود وواقعیتی بود که وجود داشت.

او درادامه گفت: من مستند «ازایران یک جدایی» را دوست داشتم واز یک جایی این واقعیت را فراموش کردم که این مستند راجع به فیلم خود من است و یا درباره اتفاقاتی است که برای خود من افتاده است و مثل یک بیننده با فیلم همراه شدم. این مستند ریتم خوبی داشت، موسیقی خوبی وزبان شیرینی داشت ودر مقاطعی که با انیمیشن داستانش را پیش می‌برد به نظرم یک شیرینی داشت و وجه خیلی جدی فیلم را مقداری نرم کرده بود.

فرهادی درپاسخ به سوالی درباره تشکیل گروه سینمایی هنر وتجربه گفت: به نظرم این اتفاق، خیلی اتفاق نادری است وبه نظرم دراین مدت کوتاه، به خوبی توانسته است خودش را ثابت کرده و تماشاگر خودش را پیدا کند. فیلمهایی که اصلا به نظر می‌آید تماشاگرخیلی کمی داشته باشند دراین گروه که می‌آیند استقبال از آن می‌شود. زیرا این گروه سینمایی تعریف دارد وتماشاگر می‌داند که برای تماشای چه فیلمی می‌آیدوغالبا هم راضی از سالن سینما خارج می شود چون سلیقه این نوع تماشاگر نزدیک است به تعریفی که این گروه از خودش ارائه داده است.

وی ادامه داد: اگر سر راه این گروه سنگ اندازی نکنند و اذیتش نکنند پیش بینی‌ام این است که گسترده‌تر شده وبشود یک رقیب جدی برای سینمایی که مردم بیشتر برای سرگرمی به آن مراجعه می‌کنند و رقیب جدی برای آن سینما باشد. من این رقابت را خیلی مثبت برای کلیت سینما می‌دانم. خیلی تبریک می‌گویم به کسانی که این ایده را شروع کردند ودارند تلاش می‌کنند که آن را گسترش بدهند وامیدوارم به شهرستان‌ها هم برسد.

اصغر فرهادی گروه هنر و تجربه اصغر فرهادی:گروه هنر و تجربه تعریف دارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر