کد خبر: 253757 A

در پنجاه و دومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان اروند؛

نمایشگاه عکس پنجاه و دومین جشنواره منطقه ای انجمن سینمای جوان «اروند» شب گذشته پنجشنبه ۳۰ بهمن با حضور عکاسان جوان و نمایش آثار محمود کلاری با موضوع انقلاب در موزه هنرهای معاصر آبادان افتتاح شد.

نمایشگاه عکس پنجاه و دومین جشنواره منطقه ای انجمن سینمای جوان «اروند» شب گذشتهپنجشنبه ۳۰ بهمن با حضور عکاسان جوان و نمایش آثار محمود کلاری با موضوع انقلاب در موزه هنرهای معاصر آبادان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایشگاه عکس پنجاه و دومین جشنواره منطقه ای انجمن سینمای جوان «اروند»، در موزه هنرهای معاصر شهر آبادان برگزار شد.

علیرضا کریمی صارمی؛(مدیر آژانس عکس ایران) با اشاره به وسعت معنوی افتتاح جشنواره منطقه ای انجمن سینمای جوان «اروند» گفت: واقعیت این است که همه شما به اقتضای سن و سال خود نمی توانید تصویر کنید؛ که چه روزهایی را از سر گذرانده ایم و اگر جوانان دیروز و شهدای امروز نبودند معلوم نبود امروز کجای جهان ایستاده بودیم.

او برگزاری این جشنواره در شهر آبادان را نقطه قوتی برای انجمن سینمای جوان و سازمان منطقه آزاد اروند دانست و ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره هایی در دل خاطره های جنگ تحمیلی و در میان مردم دوست داشتنی جنوب کشور به معنای استفاده کردن از ظرفیت های بالقوه شهرهای جنوبی کشور است.

مدیر آژانس عکس ایران افزود: آبادان شهری است که هیچگاه در آن احساس غربت نکرده ام و خوشحالم که در ایام برگزاری این جشنواره گرد و غبار این روزهای استان خوزستان به هوای بهشتی تبدیل شد.

کریمی صارمی در ادامه به بررسی ظرفیت های دو شهر آبادان و خرمشهر پرداخت و به اولویت های انجمن سینمای جوان برای برگزاری این جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: واقعیت این است که انجمن سینمای جوان به عنوان نهاد پشتیبان جوانان علاقمند به سینمای ایران براساس اولویت های خود به برگزاری جشنواره های منطقه ای اقدام می کند.

او با ابراز خوشحالی از کمک رسانی سازمان منطقه آزاد «اروند» به این جشنواوه؛ افزود: امیدوارم انجام فعالیت های این چنیندر آینده نه چندان دور نیز ادامه پیدا کند. پرداختن به عکاسی جنگ از جمله وظایفی است که در دوره جدید مدیریت انجمن سینمای جوان مورد توجه قرار گرفته است. در واقع آشنایی نسل جوان با کسانی که در حوزه جنگ کار کرده اند تکلیف است و اصولا پرداخت به جنگ از وظایف عکاسان متعهد است.

مدیر آژانس عکس ایران ادامه داد: بنا داریم نشست های تخصصی در حوزه عکس برگزار کنیم که نخستین نشست به بررسی چگونگی پرداخت به عکاسی مستند اجتماعی با حضور محمد مهدی رحیمیان اختصاص دارد و بنا داریم در روز دوم از برگزاری جشنواره بحثایده پردازی در عکاسی را با حضور بهنام صدیقی برگزار کنیم. همچنین در روز سوم محمد حسین حیدری میهمان جشنواره خواهد بود و تحلیلی بر عکاسی جنگ ارائه خواهد داد.

پس از پایان صحبت های کریمی صارمی بازدید از نمایشگاه عکس آغاز شد. در این نمایشگاه علاوه بر عکس های منتخب در بخش مسابقه جشنواره منطقه ای «اروند»، مجموعه عکس های انقلاب محمود کلاری نیز به نمایش گذاشته شد.

مدیر آژانس عکس ایران درباره نمایش عکس های این فیلمبردار سینمای ایران توضیح داد که مجموعه عکس های کلاری با موضوع انقلاب زینت بخش عکس جشنواره است. این عکس ها دربرگیرنده شروع درگیری های خیابانی قبل از انقلاب، اوج درگیری ها و ورود امام خمینی(ره) هستند.

وی همچنین متذکر شد که دوست داشته عکس های این فیلمبردار سینمای ایران از فروپاشی دیوار برلین در آلمان در این مجموعه حضور داشته باشد که این فرصت فراهم نشد.

انقلاب به روایت عکاسی محمود کلاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر