کد خبر: 404776 A

ایلنا: آزمایشگاه دامپزشکی تمام وقت بخش خصوصی استان خراسان جنوبی آغاز به کار کرد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی،  علیرضا رفیعی پور مدیرکل دامپزشکی استان در این خصوص گفت: این آزمایشگاه با زیر بنای 80 متر مربع و هزینه کرد بیش از 2 میلیارد 500 میلیون ریال در بیرجند راه اندازی و آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه 2 آزمایشگاه پاره وقت در مرکز استان فعالیت دارند، افزود: ارائه خدمات بهداشتی به صورت تمام وقت کمک قابل توجهی به سرعت بخشیدن به تشخیص بیماری ها می شود.

وی انجام آزمایشات در تشخیص و درمان بیماری ها و همچنین جلوگیری از مصرف بی رویه داروها در دام و طیور به متخصصان کمک قابل توجهی می کند.

رفیعی پور با بیان اینکه آزمایشات غیر حاکمیتی نظیر سرولوژی، میکروبیولوژی و آنالیز مواد غذایی در این آزمایشگاه قابل انجام است، افزود: با افتتاح و شروع به کار این مجموعه خدمت رسانی به دامداران منطقه در حوزه آزمایش و تشخیص به نحو مطلوبتری انجام خواهد شد.

مدیرکل دامپزشکی استان یادآور شد:تشخیص دقیق بیماریهای دامی و همچنین نظارت برکیفیت فرآورده های خام دامی بدون انجام آزمایشات تخصصی در آزمایشگاه امکان پذیر نیست.تامین بهداشت و سلامت جمعیت دام،طیور،آبزیان و فرآورده های خام دامی و نظارت وکنترل بربیماری های مشترک انسان و دام جزء وظایف سازمان دامپزشکی است که امیدواریم با راه اندازی این مرکز گام های بلندی در راه ارتقای بهداشت و سلامت برداریم.

 

بخش خصوصی خراسان جنوبی درمان بیماری مواد غذایی دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر