کد خبر: 104493 A

عضو شورای شهر تهران به ایلنا خبر داد؛

افزایش تعداد کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی بر عملکرد نظارتی شورا نسبت به فعالیت‌های شهرداری تهران تأثیرگذار است / در صورت به سرانجام رسیدن اعضا بر سر تعداد کمیسیون‌ها از هفته آینده کمسیون‌های شورا فعال خواهد شد و نظارت خود را آغاز می‌کند.

ایلنا: عضو شورای شهر تهران از اغاز فعالیت کمیسیون‌های شورای شهر تهران در دور چهار از هفته آینده خبر داد.

" محسن سرخو " در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه کارگروهی به منظور بررسی دقیق تعداد کمیسیون‌ها موضوعات و وظایف آنها تشکیل شده است اظهار کرد: این کمیسیون در صورت جمع‌بندی مطالب و اهداف مورد نظر نتیجه را روز سه‌شنبه به شورای شهر ارائه می‌دهد. بر این اساس قرار است تعداد کمیسیون‌های شورا به شش کمیسیون افزایش یابد و هر کمیسیون ۲ یا ۴ کمیته تخصصی داشته باشد.

وی ادامه داد: در صورت به سرانجام رسیدن اعضا بر سر تعداد کمیسیون‌ها از هفته آینده کمیسیون‌های شورا فعال خواهد شد و نظارت خود را آغاز می‌کند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بر اساس پیشنویس اسامی این کمیسیون‌ها، کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری، کمیسیون شهرسازی و معماری، کمیسیون عمران و حمل و نقل، کمیسیون منابع مالی انسانی(برنامه و بودجه)، کمیسیون مشارکت‌های مردمی و شورایاری و کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و هنری خواهد بود، ادامه داد: امیدواریم کارگروه درباره این کمیسیون‌ها به نتیجه دست یافته و اعضا نیز بتوانند بر روی دستاورد این کارگروه تفاهم کنند.

سرخو با اشاره به اینکه قطعاً افزایش تعداد کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی بر عملکرد نظارتی شورا نسبت به فعالیت‌های شهرداری تهران تأثیرگذار است، گفت: با این کار نظارت‌ها پخته‌تر می‌شود و مصوبات شورا زمان کمتری را در صحن به خود اختصاص می‌دهد چرا که با ریز شدن موارد نظارت‌ها بیشتر می‌شود.

وی گفت: در دور سوم شورای شهر تهران نظارت از طریق معاونت نظارت و بازرسی و کمیسیون‌های شورا انجام می‌شد که به دلیل کم بودن تعداد کمیسیون‌ها و اعضا مجال کمتری برای بررسی بیشتر وجود داشت اما از آنجا که دقت نظر اعضای دور چهارم بیشتر است قطعاً نظارت‌ها دقیق‌تر می‌شود.

برنامه و بودجه حمل و نقل سلامت شورای شهر شورای شهر تهران شهرداری تهران محیط زیست معماری منابع مالی کمیسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر