کد خبر: 104511 A

در منطقه ۲۰ تهران صورت گرفت:

به منظور توانمندسازی گروه‌های عملیاتی و افزایش آمادگی و توان مقابله در زمان وقوع بحران، ۳۲ مانور عملیاتی با سناریو از پیش تعیین شده با حضور هلال احمر، ‌اورژانس، آتش نشانی، شبکه بهداشت و درمان، اداره‌های آب و برق و… در این منطقه برگزار شده است.

ایلنا: قائم مقام شهردار منطقه ۲۰ تهران از عقد ۴۰ تفاهم نامه همکاری ستاد مدیریت بحران این منطقه به منظور توانمندسازی گروه‌های عملیاتی در شرایط بحران‌های احتمالی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ تهران، اصغر عطائی با اشاره به این مطلب گفت: به منظور استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، اتحادیه‌ها و مجامع صنفی، تاکنون ۴۰ مورد تفاهم نامه همکاری بین ستاد مدیریت بحران منطقه ۲۰ با مجموعه‌های شهری از جمله فروشگاه رفاه، حوزه علمیه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، شرکت‌های تجهیزات سنگین، آموزش و پرورش، مخابرات، پالایشگاه نفت و… به امضاء رسیده است.

عطائی به اهمیت تعامل و همکاری مجموعه‌های دولتی و خصوصی در سطح منطقه در زمان وقوع بحران اشاره کرد و افزود: به منظور توانمندسازی گروه‌های عملیاتی و افزایش آمادگی و توان مقابله در زمان وقوع بحران، ۳۲ مانور عملیاتی با سناریو از پیش تعیین شده با حضور هلال احمر، ‌اورژانس، آتش نشانی، شبکه بهداشت و درمان، اداره‌های آب و برق و… در این منطقه برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه عوامل بحران زا و بحران زدا به تفکیک هر محله شناسایی شده و پیش بینی‌های لازم صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: تهیه نقشه‌های امن تخلیه اضطراری در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد که تاکنون برای ۲ محله این منطقه تهیه شده و ۴ محله دیگر در مرحله انتشار قرار دارد و مابقی نیز تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

قائم مقام شهردار منطقه ۲۰ در پایان افزود: استقرار و تجهیز ۱۰ پایگاه پشتیبانی و ۱۳ کانکس امداد و نجات، پایدارسازی گروه‌های دوام، آموزش‌های چهره به چهره، ‌ شکل گیری ۱۳۲ گروه مدیریت بحران در اماکن و مجتمع‌های مسکونی، برگزاری جلسه‌های فصلی در سطح منطقه و نواحی، برگزاری کلاسهای آموزشی مدیریت بحران در رده مدیران شهری از دیگر اقدامات ستاد مدیریت بحران دراین منطقه بوده است.

آتش نشانی آموزش و پرورش بخش خصوصی برق دولتی و خصوصی روابط عمومی شهرداری شبکه بهداشت و درمان مخابرات مدیریت بحران هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر